PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Kunena Forum Profil Alanında Simge Hatası

By_YoLcu
27-03-2012, 11:02
Sitemde Kunena Forum Kullanıyorum Fakat Birşeylere Çözüm Bulurken Birşeyler daha Karışıyor.
Şimdiki Sorunum Şu, Profil Alanınındaki Simgeler Görünmüyor ve Hizasız Duruyor.

686

Ahi Evran Üniversitesi PDR Anabilimdalı (http://www.pdrevi.com/forum/6-Ahi-Evran-%C3%9Cniversitesi/3-Ahi-Evran-%C3%9Cniversitesi-PDR-Anabilimdal%C4%B1#3)

angelaus
27-03-2012, 11:44
/components/com_kunena/template/default/images/english/icons/pm.gif

Bu ikonların yerini kontrol edermisin

By_YoLcu
27-03-2012, 12:00
İmages Klasöründe English Klasörü Yok.
Fakat Önceden Çolışıyodu ve Kunenayı Tekrar Kurdum Yine Değişen Bişey Yok.

angelaus
27-03-2012, 12:44
klasorleri yaratabilirsin

By_YoLcu
27-03-2012, 13:34
Klasörü Yaratırım Fakat İçine Atcğm Simgeler Nerde.
Neden Silinmiş Olabilir ki Bu Klasörler? Kunenayı Yeniden Kurmama Rağmen Neden Klasörler Kendi Eklenmiyor?
Çok İlginç Bir Durum.
Teşekkürler Angelaus İlgilendiğin İçin

mhusty
27-03-2012, 17:07
Klasörü Yaratırım Fakat İçine Atcğm Simgeler Nerde.
Neden Silinmiş Olabilir ki Bu Klasörler? Kunenayı Yeniden Kurmama Rağmen Neden Klasörler Kendi Eklenmiyor?
Çok İlginç Bir Durum.
Teşekkürler Angelaus İlgilendiğin İçin

dosya izinleri yüzünden kurulum sırasında oraya erişemiyorr olabilir.. İndirdiğiniz kurulum paketinde bir sıkıntı olabilir bunun kesin bir açıklaması yoktur.. Kunena sürümünüz nedir ?

angelaus
27-03-2012, 17:49
bi kunena paketi indir. içinde pm.gif olan klasordeki ikonları sunucunda ilgili klasore kopyala

Akar
27-03-2012, 18:25
Eskiden beri Kunena hep bu hatayı yapıyor. İlle de resim dizinlerinde bir sorun olacak yani.

By_YoLcu
27-03-2012, 21:29
Eskiden beri Kunena hep bu hatayı yapıyor. İlle de resim dizinlerinde bir sorun olacak yani.

Akar Bey Cidden Kaç defa Sorun Yaşadım Bu Kunenada.

dosya izinleri yüzünden kurulum sırasında oraya erişemiyorr olabilir.. İndirdiğiniz kurulum paketinde bir sıkıntı olabilir bunun kesin bir açıklaması yoktur.. Kunena sürümünüz nedir ?
....

bi kunena paketi indir. içinde pm.gif olan klasordeki ikonları sunucunda ilgili klasore kopyala

Dosya İzinlerini Kontrol Ettim Normal Herşey. Ayrıca İmagesin Altında English Diye Bir Klasör Yok.
Kunena Paketini İndirdim Baktım Fakat Orda da İmagesin Altında English Diye Bir Klasör Yok. Yani Orjinalde Böyle Bir Klasör Yoksa Neden Ordan Çekmeye Çalışıyor Olabilir ki.

Akar
27-03-2012, 21:36
Akar Bey Cidden Kaç defa Sorun Yaşadım Bu Kunenada.

....

Dosya İzinlerini Kontrol Ettim Normal Herşey. Ayrıca İmagesin Altında English Diye Bir Klasör Yok.
Kunena Paketini İndirdim Baktım Fakat Orda da İmagesin Altında English Diye Bir Klasör Yok. Yani Orjinalde Böyle Bir Klasör Yoksa Neden Ordan Çekmeye Çalışıyor Olabilir ki.Böyle durumlarda nedenini boşverip, eklentinin istediğini veriyoruz :) Yani yeni indirdiğiniz pakette o dosyaları bulup, bileşenin istediği dizini oluşturarak içine yerleştirin. Böylece sorunsuz çalışsın ;)

By_YoLcu
27-03-2012, 22:41
Böyle durumlarda nedenini boşverip, eklentinin istediğini veriyoruz :) Yani yeni indirdiğiniz pakette o dosyaları bulup, bileşenin istediği dizini oluşturarak içine yerleştirin. Böylece sorunsuz çalışsın ;)

Akar Hocam Sorunun Nerden Kaynaklanğını Buldum Fakat Sebebini Anlayamadım.
Cb'de Forum İntegration'u Kapatınca Normal Görünüyor.

Sizin söylediğiniz Gibi Çözecektim Fakat Ne Kurulum Paketinde Ne de Eski Yedeklerimide Öyle Bir Klasör de Yok Pm.gif Diye Bişey de Yok.

Şimdi cb yi Yeniden Kurdum Fakat Sorun Çözülmedi. Burdan Sonrasında Bir Fikri Olan Var mı?

Akar
27-03-2012, 22:55
Akar Hocam Sorunun Nerden Kaynaklanğını Buldum Fakat Sebebini Anlayamadım.
Cb'de Forum İntegration'u Kapatınca Normal Görünüyor.

Sizin söylediğiniz Gibi Çözecektim Fakat Ne Kurulum Paketinde Ne de Eski Yedeklerimide Öyle Bir Klasör de Yok Pm.gif Diye Bişey de Yok.

Şimdi cb yi Yeniden Kurdum Fakat Sorun Çözülmedi. Burdan Sonrasında Bir Fikri Olan Var mı?Oraya uygun gif resimleri, onun istediği dizini oluşturarak içine atarsak olur dye düşünüyorum :) ÇÖZÜLDÜ ibaresini çözülene kadar kaldırıyorum.

By_YoLcu
02-04-2012, 23:56
Konuya Şimdilik Şöyle bir Çözüm Buldum.
Kunenanın Ayarlarını Resimdeki Gigi Yapınca Halloluyor.
Fakat Böyle Olunca Kunenada cb'nin Profilini Kullanamıyoruz. Yani Sorun Kunenada cb Profili Kullanınca Doğuyor.
Bu Sorunu Yaşayan Olursa Faydası Olur Belki.
Başka Bir Çözüm Bulursam Yine Paylaşırım.

702

By_YoLcu
15-04-2012, 00:28
Communuty Builderi Tablolarıyla Beraber Kaldırıp Sıfırdan Kurmak Olayı Çözdü.