PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ HWd Video Share ve Joomla 2.5

c a g a t a y
29-03-2012, 14:00
Joomla 1.5.x sitemde hwdvideo nun free bilesenini kullaniyordum
Siteyi 2.5 e yukselttim ama hwd siz kaldim

Konu HWD Video ile ilgili ama bir de 2.5 icin alfabetik (Glossary) tarzı bir bilesen ariyorum yana döne, (Ansiklopedi gibi bir icerigim var 300-500 madde, kelime ve genis aciklamasi olan)

Sevgiler & saygılar tüm JoomlaGen.Tr ailesine

[1 haftadır başka başka sitelerde AKAR gardaşımı arar dururum...Meğer burlara göç etmiş :D]

Akar
29-03-2012, 17:52
Hoş geldin kardeşim :) Oraları terk ettik artık.

Hwd 2.5 ile de çalışması lazım ama her özelliği düzgün çalışmayabilir. Birkaç düzeltme yapılması gerekiyor. Nisan ayında HWD'nin yeni, tamamen baştan tasarlanıp kodlanmış paketinin çıkmasını bekliyoruz: Hwdmediashare Joomla 2.5 İçin Yenileniyor - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla/363-hwdmediashare-joomla-2-5-icin-yenileniyor)

Diğeri için ezberimde bir şey yok ama K2 falan bu özellikleri sunuyor. 300-500 içerik için Joomla içerik yapısından faydalanmanı öneririm aslında. Harflere göre menüler de oluşturabilirsin. Daha sona 3000-5000'e çıkmayacaksa tabii :)

c a g a t a y
29-03-2012, 17:58
Hocam Hoşbulduk
Kızmazsanız itiraf edeyim bugün keşfettim burayı :D
Bizde sizin gibi dolaşıp duruyoruz forumlarda
ama TR uzantili forumu ve CMS i bir kenara koymus, Joomla.Org da gavurların arasında takılıyordum
Neyse artık buradayım inşallah

J1.5.x te kullandigim bir Glossary component'im vardı. Teknik terimler ansiklopedisi gibi kullanıyordum.
yazan amcayla konustum bu arada, boş zamanımda 2.5 e uyarlicam der
Dur bakalım sabir ile beklicez

Selamlar

Akar
29-03-2012, 18:46
Hocam Hoşbulduk
Kızmazsanız itiraf edeyim bugün keşfettim burayı :D
Bizde sizin gibi dolaşıp duruyoruz forumlarda
ama TR uzantili forumu ve CMS i bir kenara koymus, Joomla.Org da gavurların arasında takılıyordum
Neyse artık buradayım inşallah

J1.5.x te kullandigim bir Glossary component'im vardı. Teknik terimler ansiklopedisi gibi kullanıyordum.
yazan amcayla konustum bu arada, boş zamanımda 2.5 e uyarlicam der
Dur bakalım sabir ile beklicez

SelamlarAslında biz pek dolaşmıyoruz :) Orayı kurduk, 6 sene devam ettirdik. Felsefi ömrünü tamamladı ama bir arkadaş projeyi bitirmemizi istemediğinden biz terk-i diyar ettik. Aslında CMSTÜRK projesini bitirmekle birlikte burada yaşatacaktık...planlar öyledi. Hikayemiz şu:
Joomla GEN(e)TR - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/yazar-kosesi/121-joomla-gen-e-tr)
Joomla GEN(e)TR 2 - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/yazar-kosesi/126-joomla-gen-e-tr-2)
CMSTÜRK ve Joomla Portalı Hakkında - Aytuğ Halil AKAR (http://www.aytugakar.info/genel-gunluk/276-cmsturk-ve-joomla-portali-hakkinda.html)

Joomla Portalını ise felsefi olarak bitmeyecek şekilde planlandık.

Evet 1.5 için olan gloassary bu iş için uygundu. Hem kelimelere toolrip ekliyor hem de kelimeleri listeleyebiliyordu. Şu anda dizin mantığınd abu ekli kelimeleri listeyen bir şey yok. Glossary güncellenirse yine kullanılır. Remository geliştiricisi tarafından geliştiriliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Diğer bir konuda Ümit hwdvs için gereken düzeltmeye yer vermiş:

25 Ocak 'dan öncesi içinmiş. Önemsemeyin. :)

2.5 desteği için aşağıdaki değişikliklerin yapılması söylenmiş. Belki yardımcı olur.

Joomla 2.5 support (http://hwdmediashare.co.uk/news/428-joomla-25-support)

Joomla 2.5 was released yesterday.

As of today (25th January) our Nightly Builds will install into Joomla 2.5.

If you don't want to upgrade, and you are using the last official release you can modify some code to get your installation working with Joomla 2.5.

Edit these files:
/administrator/components/com_hwdvideoshare/helpers/initialise.php
/administrator/components/com_hwdphotoshare/helpers/initialise.php

On line 41, replace this:

if(substr($joomla,0,3) == '1.6' || substr($joomla,0,3) == '1.7')
With this:

if(substr($joomla,0,3) == '1.6' || substr($joomla,0,3) == '1.7' || substr($joomla,0,3) == '2.5')
That's it!

Permission & ACL issues

There are changes to the ACL functionality in Joomla 2.5. This has unexpectedly affected hwdVideoShare and hwdPhotoShare. When changing access permissions you may unexpectedly see messages such as Not Allowed (Locked). You will not be able to change this state and you will not be able to access videos or photos.

The latest Nightly Build of hwdVideoShare does have a solution to this, but it is only temporary.

On the 1st of April we will be publishing a new media sharing product that has been specifcially designed for Joomla 2.5, and this will replace hwdVideoShare and hwdPhotoShare.

In the meantime, you can edit hwdVideoShare so it will bypass the access functions.

Edit:

/components/com_hwdvideoshare/hwdvideoshare.class.php

Around line 1499, replace this:

if ( $row->public_private == "group" )
With this:

return true;
if ( $row->public_private == "group" )
Edit:

/components/com_hwdphotoshare/hwdphotoshare.class.php

Around line 2668, replace this:

if ( $privacyRow->privacy == "group" )
With this:

return true;
if ( $privacyRow->privacy == "group" )
Around line 2470, replace this:

if ( $row->privacy == "group" )
With this:

return true;
if ( $row->privacy == "group" )

brokenheart
02-04-2012, 17:01
Ne yazıkki yeni versiyon HWd mediaShare ücretli 2.5 için
bunun dışında VideoShare ve Photoshare ücretsiz ama artık 2.5 için geliştirmemişler

Beşiktaş
16-05-2012, 10:13
hwdMediaShare benzer farklı bileşen varmı ?

Akar
16-05-2012, 15:56
Aynı işleri yapan var diyemeyiz. Hwd 2.5 serisi ücretli ama aslında ilk çıktığında da bu ürün ücretliydi. Şimdi 2.5 için tamamen yeniden tasarlandı, birden fazla eklenti yerine tek eklentiden tüm resim ve videoları yönetme özelliği geldi. Hwdmediashare yerine başka şey önermek çok güç. Birden fazla eklenti kullanacağım hem de her özelliği olmasın derseniz birkaç eklenti önerilebilir tabii. Video ve foto galeri bileşen önerisi almak için bir konu açarsanız, herkes kendi kullandığını önerebilir.