PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kayıt ol sayfasında sorun

ibrahimtol
04-04-2012, 12:35
arkadaşlar sayfamın kayıt ol linkine tıklandığında explorerda hiç görnmüyor, crome da aşağıda görünüyor, netscape te ise tam olarak görünüyor. sizce sorun nedir. linkini aşağıda verdim sayfamım. şimdiden teşekkürler.
Kayıt (http://www.ossmat.com/index.php/component/user/register.html)

Akar
04-04-2012, 19:55
div#ustresim için height:100% gibi bir değer verilmiş. Kaldırabilirsiniz.

ibrahimtol
04-04-2012, 20:32
onu nereden kaldırablirim?

Akar
04-04-2012, 22:33
onu nereden kaldırablirim?css dosyasından tabii ki. Muhtemelen template.css isminde bir dosyadır, tema dizininizin içinde bulunur.

ibrahimtol
04-04-2012, 22:37
evet oradan sildim ama olmadı. başka bir yöntemi var mıdır? bana göre sanki sorun bu değil gibi?

Akar
04-04-2012, 22:40
evet oradan sildim ama olmadı. başka bir yöntemi var mıdır? bana göre sanki sorun bu değil gibi?Benim gördüğüm ve tarayıcı tabanlı deneyerek netice aldığım buydu. Orada height:100% değeri zaten pek mantıklı bir şey değil ve bazı tarayıcılarda bu tür sorunlar oluşturması normal. Belki css önbelleği varsa eskisi gibi görüyor olabilirsiniz. Benim gördüğüm bu ama temanızı yapan kişiye sormanız kesin netice verir.

Bu arada ben halen orada div#ustresim height:100% olarak görüyorum, değiştirilmemiş olarak gözüküyor yani.

ibrahimtol
04-04-2012, 23:14
değiştirdim olmayınca da geri aynısını yükledim o yüzden div#ustresim height:100% olarak görüyorsunuz.

Akar
05-04-2012, 00:49
değiştirdim olmayınca da geri aynısını yükledim o yüzden div#ustresim height:100% olarak görüyorsunuz.Tekrar orayı silip bana söyler misiniz; silinmişken bir göreyim.

ibrahimtol
05-04-2012, 01:39
template.css den sildim şu anda..

Akar
05-04-2012, 03:00
template.css den sildim şu anda..Ben firebug ile halen o sitili görebiliyorum. siyahingucu/css/template.css satır 497
#ustresim {
float: left;
text-align: left;
width: 100%;
height: 100%;
padding: 0px;
margin: 0px;
}
Buradaki height satırını unutmamak için /*içine*/ alarak etkisizleştirebilir ya da silebilirsiniz. Eğer başka yerden yaptıysanız diye diyorum bunu. Buradan yaptıysanız temanızın css dosyası ya da tamamı için bir önbellekleme vardır, onu iptal etmeniz ya da ilgili önbellek dosyasını silmeniz lazım. Eğer önbellekleme varsa bu tarayıcı bazlı olmadığından ctrl+f5 ile değil, ayarlanan süre sonunda silinir. Muhtemelen bununla ilgili bir sorun var. Çünkü ben firebug üzerinden o sitili kapatarak baktığımda düzeliyor.

Bir de şu var, dosyadan silip kaydetme işlemi yapıyor ama kaydedemiyor olabilirsiniz. Dosya izinleri yeterli değilse bu olabilir. Kayıttan sonra dosyayı yeniden açarak yaptığınız işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğini görebilirsiniz.

ibrahimtol
05-04-2012, 08:27
aynı satıra baktım bende şu görünüyor:
#ustresim{
float:left;
text-align:left;
width:100%;

padding:0px;
margin:0px;}

ama sizde height satırı mevcut halbuki ben o satırı kaldırmışım. yönetim panelinden ön belleğide temizledim ama hala aynı değişen yok.

Akar
05-04-2012, 09:28
aynı satıra baktım bende şu görünüyor:
#ustresim{
float:left;
text-align:left;
width:100%;

padding:0px;
margin:0px;}

ama sizde height satırı mevcut halbuki ben o satırı kaldırmışım. yönetim panelinden ön belleğide temizledim ama hala aynı değişen yok.Evet, ilginç. Bende hâlen o height gözüküyor sitillerde. Ayrıca farklı bir css dosyası da gözükmüyor. Bu durum sadece dediğim bahsettiğim 3 sebeple olabilir:

Yazma izinleriyle ilgili bir sorun vardır ki siz dosyayı açıp baktığınızda sildiğiniz yeri silinmiş olarak gördüğünüze göre bu sorun yoktur.
Birden fazla css dosyası aynı alana etki ediyordur ki firebugda bu gözükmüyor, aynı zamanda kaynak kodda da var olan diğer css dosyalarında bu sınıfta ayno sitil tekrar edilmemiş. Bundan da değil demekki.
Önbellekten olabilir ama önbelleği sildim dediniz. Zaten tema JoomlaTemanın teması gördüğüm kadarıyla ve JoomlaTema temaları, temaya özel önbellekleme özelliği içermiyor.

Bildiğim başka da bir sebebi yok. Önbellekle ilgili bir sorun olması kuvvetle muhtemel ama nerede o önbellek :) Yönetimden temizlemenin dışında dizindeki cache klasörünün içine bir bakarsanız, dosya varsa onları elle bir silelim index.html hariç.

ibrahimtol
05-04-2012, 09:52
cache klasörüne baktım sadece index var. bu arada tema için destek ekibinede mail attım. bilmiyorum cevaplarlarmı? çünkü ilk kez işim düştü bakalım ilgileneceklermi?

ibrahimtol
05-04-2012, 11:25
destek hattından mesaj geldi: index.php yi değiştirmişsiniz ondan olabilir diyorlar..

Akar
05-04-2012, 20:12
Temanın yazarı zaten forumlarımızda, arkadaşlarımızdan. Konuyu görse ilgilenir, kendi kanalından da cevap verir muhakkak. Destek hattından kastınız o mu bilmediğimden diyorum.

ibrahimtol
05-04-2012, 22:07
destek hattından kastım destek@joomlatema.net

Akar
05-04-2012, 22:53
destek hattından kastım destek joomlatema.netVakti olunca birebir ilgilenir normalde. Zaten bizim tarafımızda söyleyecek bir şey de kalmadı :)

ibrahimtol
05-04-2012, 23:22
evet haklısınız ilginize teşekkürler.

ibrahimtol
06-04-2012, 15:35
sorunu çözdüm. (temayı değiştirdim :)

Akar
06-04-2012, 23:50
sorunu çözdüm. (temayı değiştirdim :):( Ben de konunun adresini Murat'a gönderecektim.