PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ admin paneline giriş yapamıyorum

blackgok
04-04-2012, 14:46
siteyi 1.5.26 dan 2.5 e güncelledim. sitenin anasayfasında makalelere falan tıklayınca açılmıyor ama ondan başka bir sorun admin paneli. kullanıcı adı-şifre bölümü geliyor ancak "giriş" dediğimde boş sayfa geliyor. şu şekilde:

712

713

saygılar

GNCTürk
04-04-2012, 15:31
merhaba hocam aynı şey benim başımada geldi daha bugün yazdım keşke forumda arama yapsaydınız görürdünüz... sorunumuz şöyle çözüldü site/administrator/iindex.php?option=com_login yazdığınızda giriş paneli açılıyor ama neden bu şekilde olduğunu ben çözemedim..saygılar...

blackgok
04-04-2012, 15:34
merhaba hocam aynı şey benim başımada geldi daha bugün yazdım keşke forumda arama yapsaydınız görürdünüz... sorunumuz şöyle çözüldü site/administrator/iindex.php?option=com_login yazdığınızda giriş paneli açılıyor ama neden bu şekilde olduğunu ben çözemedim..saygılar...

hocam teşekkürler, denemiştim bunu ama benimki hala girmiyor. hala aynı şekilde boş sayfa açılıyor.

GNCTürk
04-04-2012, 15:38
güncelledikten sonra veritabanı sorunu aldınız mı?..Eğer aldıysanız eklenti yöneticisindeki veritabanı bölümüne gidip hata varsa düzelt seçeneğini kullanın..saygılar..

blackgok
04-04-2012, 15:40
güncelledikten sonra veritabanı sorunu aldınız mı?..Eğer aldıysanız eklenti yöneticisindeki veritabanı bölümüne gidip hata varsa düzelt seçeneğini kullanın..saygılar..

evet aldım ve dediğinizi nerden yapıcam hocam? saygılar.

GNCTürk
04-04-2012, 15:41
eklenti yöneticisine gitmek için site/administrator/index.php?option=com_installer bağlantısını kullanabilirsiniz..saygılar..

blackgok
04-04-2012, 15:49
eklenti yöneticisine gitmek için site/administrator/index.php?option=com_installer bağlantısını kullanabilirsiniz..saygılar..

hocam admin paneli açılmıyor, onu nasıl yapim.

GNCTürk
04-04-2012, 15:52
hocam şu yolu yazdınız mı siteniz/administrator/index.php?option=com_login bunu yazınca girmesi lazım...saygılar..

blackgok
04-04-2012, 15:55
hocam şu yolu yazdınız mı siteniz/administrator/index.php?option=com_login bunu yazınca girmesi lazım...saygılar..

yüklediğim 2.resimdeki gibi oluyor yine.

Akar
04-04-2012, 19:24
yüklediğim 2.resimdeki gibi oluyor yine.Göç işlemi başarılı olmamış demekki. Yeniden yapmak lazım. Göç işleminin başarıyla tamamlandığı ekranı görmüş müydünüz işlem sonun da? Ayrıca ana sayfadan içeriklere tıkladığınızda açılmayan içerikler yerine nasıl bir sayfa görüyorsunuz? Sunucu php mysql özellikleri neler?

blackgok
04-04-2012, 19:44
Göç işlemi başarılı olmamış demekki. Yeniden yapmak lazım. Göç işleminin başarıyla tamamlandığı ekranı görmüş müydünüz işlem sonun da? Ayrıca ana sayfadan içeriklere tıkladığınızda açılmayan içerikler yerine nasıl bir sayfa görüyorsunuz? Sunucu php mysql özellikleri neler?

evet gördüm hocam hatta herşey güzeldi. ancak 'jupgrade' dosyasındakileri ana dizine taşıyınca önce veritabanı hatası verdi. sonra ben dosyaları tekrar attım ve böyle oldu. başlıklara tıklayınca ne olduğunu buradan (http://metalorigin.net) kendiniz görebilirsiniz.

Akar
04-04-2012, 20:13
evet gördüm hocam hatta herşey güzeldi. ancak 'jupgrade' dosyasındakileri ana dizine taşıyınca önce veritabanı hatası verdi. sonra ben dosyaları tekrar attım ve böyle oldu. başlıklara tıklayınca ne olduğunu buradan (http://metalorigin.net) kendiniz görebilirsiniz.Dizin taşımayla veritabanı hatası vermez, yapılan bir hata var ortada kesin ama muhtemelen siz bunun ne olduğunu bilmiyorsunuz, hata yaptığınızın farkında değilsiniz. Yalnız dizin taşımada mesela eski dizinin üzerine taşıma yaparsanız dosyalar karışabilir, sorun yaşanabilir. Dizin taşıma elbette o şekilde olmaz, eski dizinin boşaltılması gerekir. Sitenize baktığımda sayfaların değişmediğini görüyorum, bunu görmek için sitenize girmem gerekmemeliydi. Bir yerde hata yapıyorsunuz ve biz ne hata yaptığınızı bilemiyoruz tabii. Ben böyle düşünüyorum.

blackgok
04-04-2012, 20:19
anladım.. o zaman ana dizindeki dosyaları silip tekrar son halini atıyorum. denememde bir sakınca yoktur heralde? saygılar.

Akar
04-04-2012, 22:33
anladım.. o zaman ana dizindeki dosyaları silip tekrar son halini atıyorum. denememde bir sakınca yoktur heralde? saygılar.Yedekleriniz varsa sorun yoktur.

blackgok
04-04-2012, 23:03
Yedekleriniz varsa sorun yoktur.

dosyaları silip tekrar attım. admin paneline girebiliyorum artık. ancak anasayfaki menüler html uzantısı aldı, tıkladığımda 404 hatası veriyor bu sefer. ve makalelere tıkladığımda açılmıyor.

Akar
05-04-2012, 00:51
dosyaları silip tekrar attım. admin paneline girebiliyorum artık. ancak anasayfaki menüler html uzantısı aldı, tıkladığımda 404 hatası veriyor bu sefer. ve makalelere tıkladığımda açılmıyor.Bu Joomla!'nın seo ayarlarıyla ilgili bir durum. Genel Yapılandırma altında seo ayarlarına bakabilirsiniz.

Bu arada geçmiş olsun. Demekki sorunumuz eski dizinin içini silmeden yeni dizini üzerine taşımakla ilgilymiş.

cinalfatih
23-07-2013, 13:52
merhaba arkadaşlar bende buna benze bir şey oldu şöyle anlata admin panelinde calışıyorken cıkış yaptım daha sonra tekrar giriş yapıyor kullanıcı adı parola sayfası geliyor giriş diyorum sayfa görüntelenemiyor ne yapmam gerekir acama bunlan ilgili bilgisi olan rica etsem yardımcı olabilirmi .:(

AcoustiC
23-07-2013, 14:01
Siteniz de son yapmış olduğunuz işlemler nedir? Sitenize ön yüz de erişim sağlıyormusunuz? Siteniz hosting firmanız bakım yapaıyor olabilir mi? Daha açıklayıcı bir anlatımla site adresinizi yazabilirmisiniz.

cinalfatih
23-07-2013, 14:05
hostingde degil sitem localde calışıyorumde sitede kapattım admin panelini tekrar acma istiyorum şifre ve parolayı giriyorum admin paneline girmiyor ama siteye girebiliyorum admin paneline girmiyor

AcoustiC
23-07-2013, 15:19
Localhost desteği ben vermiyorum. Umarım başka arkadaşlar yardımcı olurlar.