PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ mod_news_pro gk4 modülünü editlemek

tdepkamil
04-04-2012, 21:07
Merhabalar. K2 bileşeni ile hazırladığım bir okul web sitesinde news_pro_gk4 modülünü manşet-haber modülü olarak kullanmak istiyorum. Yalnız standart görünümde sağ üstte görünen oklar ile siyah noktaları modülün alt kısmının ortasına almak istiyorum. "default.php" dosyasını editlememiz lazım sanırım, biraz uğraştım ama bir türlü olmadı. Yardım edebilecek arkadaş olursa sevinirim. Ücretli de olabilir. Aşağıya eklediğim resimde sorunum daha anlaşılır sanırım.

714

Akar
04-04-2012, 22:31
CSS ile yapamdınız mı?

tdepkamil
04-04-2012, 22:42
CSS ile yapamdınız mı?
Üstad css ile olmuyor ya da ben beceremedim. Anladığım kadarıyla modül div lerden oluşuyor. Dolayısıyla default.php dosyasındaki div sıralamasını değiştirmemiz gerekiyor (diye düşünüyorum). Css ile olabiliyorsa çok daha kolay olur tabi.

Akar
04-04-2012, 22:44
Üstad css ile olmuyor ya da ben beceremedim. Anladığım kadarıyla modül div lerden oluşuyor. Dolayısıyla default.php dosyasındaki div sıralamasını değiştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Css ile olabiliyorsa çok daha kolay olur tabi.Şimdi modülün dosyalarını inceleme imkanım yok ama css ile taraycının sağ üst köşesindeki bir divin içeriğini sağ alt köşede bile gösterebilirsiniz neticede. Onun için ve bu gk modüllerinde düzenlemeleri hep css ile yaptığımız için öyle sormuştum :)

tdepkamil
04-04-2012, 22:51
Üstad, isterseniz linki yazayım, bir bakabilirseniz çok memnun olacağım. İlgili "div"in ismi: nspTopInterface hangi css kodlarını kullanmamız gerekli acaba? padding veya margin değerleri olmuyor, tüm modül bozuluyor. Şimdiden teşekkürler.

GÜMÜŞHANE HARŞİT LİSESİ (http://www.gumushaneharsitlisesi.k12.tr)

tdepkamil
04-04-2012, 23:20
Şimdi modülün dosyalarını inceleme imkanım yok ama css ile taraycının sağ üst köşesindeki bir divin içeriğini sağ alt köşede bile gösterebilirsiniz neticede. Onun için ve bu gk modüllerinde düzenlemeleri hep css ile yaptığımız için öyle sormuştum :)

Ne kadar teşekkür etsem azdır üstad. Sayenizde bu akşam birşeyler daha öğrendim. Css kodlarını margin ve padding den ibaret zanneden bu "fakir" e {position: absolute; top:235px; left: 300px;} kodlarını kullanmam gerektiğini imâ ederek adeta bir ufuk açtınız. Tekrar tekrar teşekkürler.

Akar
05-04-2012, 00:47
Şimdi adresinizi firefox ile açıyordum ki sonradan eklediğiniz mesajı gördüm. Ben yetişemedim ama siz halletmişsiniz herhalde. Farklı tarayıcılarla bakmayı unutmayın :) Uyumsuzluk olursa dediğiniz gibi dosyadan divi değiştirmek gerekebilir. Ellerinize sağlık.