PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Logs ve Temp dosyaları chmod değeri 777 olmasına rağmen yazılamaz diyor.

Fatih
09-04-2012, 01:02
Selamun Aleyküm,

Arkadaşlar siteye modül yüklerken
JFolder::create: Dizin oluşturulamadı
Uyarı: Dosya taşıma başarısız! hatası alıyorum dosya izinlerini kontrol edeyim dedim dosyaların chmod değerini filazilla ftp programında 777 yapmama rağmen admin panelinden Sistem Bilgisi > Dosya İzinleri'ne baktığımda yazılamaz diyor acaba sorun hosting firmasından mı kaynaklanıyor benim bi hatam mı var?

/home/....../public_html/joomla13/logs (Kayıt Defteri Dizini) Yazılamaz
/home/....../public_html/joomla13/tmp (Geçici dizin) Yazılamaz

Akar
09-04-2012, 01:07
Dizinler doğru ise yazılabilmesi lazım. Diğer dizinlerde sorun gözükmüyorsa bu dizinlerin dizin yolu doğru değildir muhtemelen. Taşınma durumunda bu yolları yeni yere göre düzenlemek gerekebilir. /logs dizini önemli değil, sadece sistem error dosyası yerine Joomla!'nın kendi hata kayıtlarını oluşturmayı açarsan, o zaman bu dizine ihtiyaç duyar. Ancak tmp dizini eklenti kurulumları için şart, düzgün olmalı.

Ayrıca unutmayalım, yazılabilir chmod değeri 777 değildir, önüne gelenin yazabileceği chmod değeri 777'dir.

Fatih
14-04-2012, 01:21
Sorunu halletim abi hata benden kaynaklıymış dizin adresi yanlışmış gözden kaçırmışım.Teşekkürler.

Akar
14-04-2012, 06:05
Sorunu halletim abi hata benden kaynaklıymış dizin adresi yanlışmış gözden kaçırmışım.Teşekkürler.CÜmlenin başında konu çözüldü demekki :)
Dizinler doğru ise yazılabilmesi lazım. Diğer dizinlerde sorun gözükmüyorsa...

mguler43
01-08-2012, 00:27
Sorunu halletim abi hata benden kaynaklıymış dizin adresi yanlışmış gözden kaçırmışım.Teşekkürler.

Teşekkürler bende de sorun aynıymış dizin adresini düzeltince halloldu