PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Sayfa açılmıyor. Daha önce karşılaşmadığım bir hata.

gokhanazar
09-04-2012, 09:45
Siteme hiçbir eklenti, güncelleme vs. kurmadığım halde aşağıdaki hatayı aldım ve site açılmıyor. Bu hatanın sebebi nedir acaba? Admin paneline de giriş yapamıyorum. Siteyi sunucudan yedeğiyle değiştirdik ama sorun yine düzelmedi. Acaba sunucu kaynaklı bir sorun mu yoksa joomladan mı kaynaklanan bir sorun mu?

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 1048576 bytes) in /home/klasucom/domains/klassporkulubu.com/public_html/libraries/joomla/database/database.php on line 1085

Admin sayfasına girmeye çalıştığım zaman aldığım hata:
503 Service Unavailable

The server is temporarily busy, try again later!
Powered By LiteSpeed Web Server

Akar
09-04-2012, 11:00
php memory limit sorunu oluşmuş. Sunucuda bu limit üzerinde değişiklik yapılmış olabilir ya da sitenizde buna sebep olacak bir şey olabilir. Hata lındığında önce hata satırında ne olduğuna bakmak lazım. Mesela burada diyor ki şuradaki işlem gerçekleşmedi, hatayı buradayken aldık diyor:
libraries/joomla/database/database.php 1085. satır
Bunu açıp bakmalısınız, sizin için bir şey ifade etmeyen bir satırsa burada paylaşarak çözüme yaklaşabilirsiniz. Zira biz de bu binlerce dosyadaki milyon satırı ezbere bilmiyoruz. Ancak hata alınınca ya hatayı kalıp olarak biliyoruz ya da bu hata satırında ne olduğuna bakınca genelde bir şeyler anlyabiliyoruz.

gokhanazar
09-04-2012, 11:08
726
Akar hocam, direct admin panelden veritabanı için repair yaptığım zaman resimde görüldüğü gibi iki yerde hata veriyor. İsterseniz phpmyadmin panele ait k.adı şifreyi verebilirim.

gokhanazar
09-04-2012, 13:59
Sorunu hosting firmasındaki arkadaşın ilgisiyle çözdük. Elimizdeki çalışan yedeği de sunucuya yüklediğimizde hata değişmiyordu. En son htaccess dosyası üzerinde yapılan değişikliklerle sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydası olur diye aşağıda yazıyorum.

htaccess'e ;

#Change upload limits
php_value memory_limit 50M
php_value post_max_size 50M
php_value upload_max_filesize 50M
php_value max_execution_time 900
#Change upload limits end

yazınca problem kalktı.

Akar
09-04-2012, 17:32
Sorunu hosting firmasındaki arkadaşın ilgisiyle çözdük. Elimizdeki çalışan yedeği de sunucuya yüklediğimizde hata değişmiyordu. En son htaccess dosyası üzerinde yapılan değişikliklerle sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydası olur diye aşağıda yazıyorum.

htaccess'e ;

#Change upload limits
php_value memory_limit 50M
php_value post_max_size 50M
php_value upload_max_filesize 50M
php_value max_execution_time 900
#Change upload limits end

yazınca problem kalktı.Bunlar normalde sunucunun php.ini dosyasında yapılan düzenlemeler. Bunları htaccess üzerinde ya da hesaba yerleştireceğimiz ek bir php.ini içerisinde kullanarak sorunu çözmeye çalışabiliyoruz ama öncelik hizmet alınan yerin çözümüdür. Onlar bunu önerdiğine göre geçmiş olsun.

Veritabanındaki onarım sorunları ilgili tabloların yapısıyla ilgili, hata değil aslında.