PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Kod Çakışması (news_pro_gk4 & tabs_gk4)

tdepkamil
09-04-2012, 11:58
Merhaba arkadaşlar.

News_pro_gk4 modülünü bir kategoriden içerikleri çekmek üzere ayarladım. Daha sonra bu modülü tabs_gk4 modülü içerisinde yayınladım. Tabs_gk4 modülünde iki adet sekme var ve sekmeklerin ikisinde de news_pro_gk4 modülü kullanılıyor. İlk sekmede foto galeri (fotoğraflar kategorisini gösteriyor), ikinci sekmede video galeri (videolar kategorisini gösteriyor) var.

Sorun şu; kodlarda çakışma oluşuyor ve tabs_gk4 modülünde ikinci sekme çoğunlukla açılmıyor. Farklı tab eklentileri de (rok-tabs, joomshaper-tab vs...) denedim, ancak sonuç hep aynı oldu.

Bu kod çakışması sıkıntısını nasıl aşabiliriz?

Akar
09-04-2012, 12:25
Açılmıyor derken, nasıl bir görünüm ortaya çıkıyor? Sekmeye hiç mi geçmiyor yoksa sekme boş mu geliyor?

Çakışma varsa önlemek için tab ile gk4 için özel etkileri kapatmayı deneyin. Thumbnail oluşturma, otomatik sayfa geçişleri, birden fazla sayfa içerme gibi özellikleri kaldırarak deneyip bir bakın. Çakışma kolay kolay olmaz buların arasında...kolayı bir yana bana hiç denk gelmedi. Neticede gayet kararlı ve aynı elden birlikte çalışmak üzere çıkmış eklentiler bunlar.

tdepkamil
09-04-2012, 14:00
Açılmıyor derken, nasıl bir görünüm ortaya çıkıyor? Sekmeye hiç mi geçmiyor yoksa sekme boş mu geliyor?

Çakışma varsa önlemek için tab ile gk4 için özel etkileri kapatmayı deneyin. Thumbnail oluşturma, otomatik sayfa geçişleri, birden fazla sayfa içerme gibi özellikleri kaldırarak deneyip bir bakın. Çakışma kolay kolay olmaz buların arasında...kolayı bir yana bana hiç denk gelmedi. Neticede gayet kararlı ve aynı elden birlikte çalışmak üzere çıkmış eklentiler bunlar.

Sorun çözülmüştür üstad. Yine yetiştiniz imdadıma. Rabb'im razı olsun.

Sebep; tabs_gk4 modülünde animasyon ayarı imiş. "opacity" şeklinde idi, "slider" olarak değiştirdim ve problem ortadan kalktı. İnanın akşam her iki modülün bütün ayarları ile oynadım, tek değiştirmediğim kısım burası idi. Siz yazınca tekrar baktım. Tekrar teşekkürler.

News_pro_gk4 modülü ile ilgili bir sıkıntım daha var aslında. Modül içinde gösterilen resimler için temamın css dosyasına "border: 1px solid #D9DBDC; border-radius: 4px; padding: 2px;" girdim. Anasayfa haricinde news_pro modülünü kullandığım tüm sayfalarda çizgiler görünüyor. Sadece anasayfada modül kendi css dosyasındaki "border: none;" değerini kullanıyor.

Bu sorunu nasıl aşarız acaba?

Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. (mezunlar sayfasında modül kullanılmıştır.)

http://harsit.dumlupinar29.k12.tr (Anasayfam)

http://harsit.dumlupinar29.k12.tr/mezunlar (Mezunlar Sayfası)

Akar
09-04-2012, 17:18
Evet, ilginç bir durum. Akşama incelemeye çalışacağım. thirdparty.css değil de template.css dosyasına ekleyerek dener misiniz siz bu arada.

tdepkamil
09-04-2012, 17:23
Evet, ilginç bir durum. Akşama incelemeye çalışacağım. thirdparty.css değil de template.css dosyasına ekleyerek dener misiniz siz bu arada.

Değişen birşey olmadı üstad. Umarım bu sıkıntıyı da halledebiliriz.

Teşekkürler, iyi ki varsınız...