PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HWD Video Share Bileşeni Yayınlama Sorunu.

kancaoglu
10-04-2012, 20:11
Arkadaşlar benim sorunum şu...
Hwd Video share bileşenini kullanıyorum. Kurdum ayarlarını yapmaya çalıştım ama bir türlü görüntüleme konusundaki sorunu çözemedim. Sitede üyelik yok ve bütün içerik ziyaretçilere açık ama bu bileşeni ziyaretçilere açamadım. Üyelik girişi yapın diye uyarı veriyor. Hangi ayarda sorun olabilir acaba? Bileşeni kullanıp bilgi verebilen arkadaşlar olursa çok memnun olurum.

By_YoLcu
10-04-2012, 21:00
Admin Panelde Bileşenlerden hwd, Sonra Sağ Üst Tarafta Seçeneklerden İzinleri Ayarlayabilirsiniz.

Akar
10-04-2012, 21:15
Admin Panelde Bileşenlerden hwd, Sonra Sağ Üst Tarafta Seçeneklerden İzinleri Ayarlayabilirsiniz.Orasını karıştırmayalım hiç.

1. Bileşenin erişimi için bileşenin menü öğesinin genel yayında olması lazım.
2. Bileşen erişimi için ayrıca bileşenin kendi genel ayarlarında erişim seçenekleri var.
3. Bileşendeki videoların erişimi için, videonun kategorisinin genel yayında olması ve videonun da genel yayında olması lazım.

Yani bu ayarların yapılması lazım, kendi kendi bırakılırsa yayın dışı olurlar.

kancaoglu
10-04-2012, 21:50
Bütün ayarları kontrol ettim ama sorunu çözemedim. Her yerde erişim ziyaretçi modunda ama yinede menüye girdiğimde en tepede kırmızı bir tablo içinde "You are not authorised to view this resource." yazıyor.

kancaoglu
10-04-2012, 21:58
Admin Panelde Bileşenlerden hwd, Sonra Sağ Üst Tarafta Seçeneklerden İzinleri Ayarlayabilirsiniz.

Akar, sorunu By_YoLcu arkadaşın dediği gibi düzeltebildim sadece. Bunun bir mahsuru olur mu acaba?

Akar
10-04-2012, 22:12
O izinlerin varsayılanı zaten sorunsuz çalışmayı sağlar. Onun için bu tür düzenlemelerde orayı kullanmak pek doğru olmaz. Nasıl doğru olmaz, ayarların karışması, doğru kontrol noktasının takip edilememesi açısından doğru olmaz. Güvenlik sorunu falan vermez yani neticede. Muhtemelen başka bir ayar sorunu var sitede.

kancaoglu
10-04-2012, 22:47
Muhtemelen ama anca böyle çözüldü.
Diger ayarlarda sorun görünmüyor.

By_YoLcu
10-04-2012, 22:54
Aslında Ben Akar Beyin Söylediği Ayarları Yaptığınızı Ve Yine de Sorunu Çözemediğinizi Varsayarak Bu Yöntemi Önermiştim, Ben de Sizinle Aynı Problemi Yaşamıştım ve Oyüzden Seçeneklerden Genel İzinlere Açarak Çözdüm Problemi. Benim Açımdan Problem Doğurmyor Çünkü Tek Tip İzin Kullanıyorum, Yani Bütün Videolarım Herkese Açık. Bu yüzden İzin Kontrolüm Standart. Siz Belirli Kategorierde belirli Videoları Belirli Üye Gruplarına Açmayı Düşünüyosanız Benim Önerdiğim Yöntem Zorluk Çıkarabilir Belki.

kancaoglu
10-04-2012, 23:09
Benim için de bir sorun teşkil etmiyor çünkü sitemde üyelik olayı yok :)
Arkadaşlar Allah razı olsun.