PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Döner Sermaye Gösterimi...

moodyblues
11-04-2012, 08:52
Merhaba. Ben bir kamu kuruluşunun web sitesini yapıyorum. Site sürümü Joomla 1.5.23. Bana şöyle bir talep geldi. Herkes web sitesi üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapınca, yalnızca kendine ait döner sermayeyi görecek. Yaklaşık 1000 çalışan var ve işin içinden nasıl çıkacağımı bilmiyorum. Uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum.

NOT: Döner sermaye, kurum içinde kullanılan özel paket program ile hazırlanıyor. Program java tabanlı. Personel kurum içerisindeki bilgisayarlardan paket programa giriş yaparak döner sermayelerini görebiliyorlar. Web üzerinden paket programı çalıştırmayı düşündüm ama programın bir sürü modülü var modüller içinden döner sermayeyi görmek biraz uğraştırıyor. (10-15 sn).Tabi insanlar rahat ve 15 sn uğraşmak istemiyorlar...Yönetimin talebi, web üzerinden kullanıcı adı ve şifreyi girince ekrana sadece döner sermaye bilgisi gelsin...

İlginize şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin...

Akar
11-04-2012, 18:25
Şimdi anlayamadım, ana programın yapamadığını (hız açısından diyorum) ona dışarıdan erişecek başka bir sistem (Joomla) yapsın mı isteniyor? :) Bu iş olmaz. Ha, ana programın yaptığı işi Joomla üzerinden kontrol edelim, görelim, erişelim denirse ve bu ana program açık bir ağ üzerinde yayın yapıyorsa ya da açık bir ip üzerinden erişilebilir ise gerekli bütçe ayrıldığında bu mümkün olur. Ancak hız açısından daha etkili olmaz.

Bu iş paket programı yazanlar tarafından daha kolay çözülür. Asıl istenen modüle bir kısayol oluştursalar Joomla aramaya gerek kalmaz. Joomla ile birlikte yapılacak şey için ise yine paket programı yazanlardan web erişimi için destek istemek gerekir.
1. Bu işi yapabilecek birini bulmanız gerekir.
2. Bu işi vereceğiniz kişinin son derece güvenilir olması gerekir.
3. Bu işi yapacak kimsenin belirteceği bütçenin ayrılması gerekir.
4. Paket program üreticisinin bu konuda yardımcı olması gerekir.

alpeki99
11-04-2012, 20:01
Bu gibi bir durumda ben sizin yerinizde olsam farklı bir yol denerdim. Döner sermaye programı çıktıları excel olarak veriyordur. Csv formatında çıktı alınır her ay ve bu çıktı mysql içinde bir tabloya yüklenilir. Joomla içinde de bir sayfadaki formdan sorgulama imkanı sunardım. Bu sayfa herkesin erişiminde olmayacak elbette. Sadece belli bir kullanıcı grubunun görebileceği sayfada bu işlemi yaparsanız sorun olmayacaktır.

designerplus
11-04-2012, 20:28
ben sizin yerinizde olsam döner sermaye programına çok karışık bir link veririm sonra joomla siteniz üzerinden ise bu linki wrapper ile çağırırım ve yetkiyi özel yaparım kullanıcı giriş yaptığında bu linki görür ve site içinde otomatik çalışır :D