PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (Sorun) Joomla kayıt formu uyarı ekleme

Oktay Aydoğan
11-04-2012, 12:40
Merhabalar,

Joomla mevcut kayıt formunda yanlış veya uygunsuz bir karakter girildiğinde bir uyarı sistemi olarak yazı alanı etrafı kırmızı bir çizgi ile kaplanıp uyarı veriyor lakin bu uyarıyı yanına bir metin eklemek sureti desteklemek mümkün müdür ?

Örn: Registration Form (http://joomla25.sakic.net/users/registration/)

Yardımlarınızı bekliyorum,
Keyifli forumlar.

Akar
11-04-2012, 18:26
Örnek değil de sizin formunu önemli. Kayıt formunun temanızın html dizinindeki dosyasında düzenleme yapmak gerekir.

Oktay Aydoğan
12-04-2012, 01:20
Hocam joomla 2.5 orjinal formunu kullanıyorum, herhangi bir başka kayıt eklentisi eklemedim bu düzenlemeyi hangi yol üzerinden yapabilirim ?

Oktay Aydoğan
13-04-2012, 01:13
Sorun hala güncel (:

Akar
13-04-2012, 01:43
Bakamadım kusura bakmayın. Başka da bakan olmamış yani herhalde; ilginç.

Oktay Aydoğan
13-04-2012, 02:20
Estağfurullah hocam, biraz araştırdım lakin hala beklemedeyim.

Bakamadım kusura bakmayın. Başka da bakan olmamış yani herhalde; ilginç.

Akar
13-04-2012, 04:10
Estağfurullah hocam, biraz araştırdım lakin hala beklemedeyim.Sabah namazından sonra bir vakit bulup bakmaya çalışacağım.

Oktay Aydoğan
14-04-2012, 03:16
Teşekkürler hocam, beklemedeyim.

Akar
14-04-2012, 06:10
Mümkün olmadı halen. Biraz baktım ve çok kolay olmadığını gördüm. Biraz uğraştıracak ve ben de buna zaman bulmakta zorlanıyorum.

Oktay Aydoğan
19-04-2012, 00:29
Merhaba arkadaşlar, sorun tarafımdan Community Builder kurularak bir nebze de olsa çözülmüştür.

http://forum.joomla.gen.tr/genel-konular/1276-joomla-gen-tr-kullanici-adinda-turkce-karakter-kisitlama.html buradaki konusa bahsettiğim kısıtlama da bileşen panelinden rahatlıkla halledilebilir şekildedir. Bileşenler > Community Builder > Field Management menüsüne gelip, listeden username bağlantısına tıklayıp sağda bulunan validation seçeneklerindeki açılır menüden bir seçenek seçerek dilediğiniz gibi kısıtlama yapabilirsiniz. Ayrıca Custom PERL regular expression seçeneğinden de Perl Regular Expression alanında özel tanımlama yapabilirsiniz. Benim yaptığım tanımla isteğim doğrultusunda " ^[abcdefghijklmnoprstuvwxyzABCDEFGHJKLMNOPRSTUVWXYZ0-9]*$/ " bu şekilde. Error in case of invalid input bölümüne ise alınacak uyarıyı yazabilirsiniz.

Keyifli forumlar.