PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.5'e Geç(eme)me Serüvenleri

İlyas
11-04-2012, 16:02
Birçok kişi 2.5'e geçerken problem yaşadığını dile getiriyor. Kimisi ilk aşama, kimisi son aşama probleminden, kimisi tarayıcı kimisi göç ayarlarını bilmemekten dert yanıyor.

2.5'e göre tema, bileşen ve modül uyumsuzluğu yaşama korkusu birçok kişiyi de şimdilik uzak tutuyor bu işlemden, hadi beraber 2.5'e geçme veya geçememe serüvenlerimizi paylaşalım.

Belki bu paylaşım vesilesiyle birbirimize yol göstermiş oluruz.

Akar
11-04-2012, 18:37
Başlıyorum, sorun olduysa gideriyorum ve bitiriyorum. Büyütülecek bir mesele değil bu göç işi. Hatalar olabilir...göç etmeseniz de hatalar oluyor. BEnce göç etmeyenler, göç eden çoğunluğa katılsın. Böylece kendi kullandığı sistem hakkında tecrübesi, bilgi ve becerisi de artar.

alpeki99
11-04-2012, 20:26
1.6 versiyonu çıktığı zaman kişisel sitemi jupgrade ile yükselmeyi denedim bazı sıkıntılar olduğunu gördüm ve beklemeye karar verdim. Bu dönemde temalar 1.6 ile birlikte 1.5 i de yayınlıyorlardı. Ben madem yükseltemiyorum bari yeni bir temaya geçiş yapayım dedim. Aradan bir süre geçti 2.5 çıktı ancak ben beklemeye devam ettim.

Geçtiğimiz haftalarda siteme güvenli olmayan bir bilgisayardan giriş yapmıştım. O dönemde zararlı kodlar siteme yerleştirilmiş. Artık bu işi neticeye bağlamam lazım deyip sitemde kurulu olan tüm bileşen, modül ve eklentileri kağıda döktüm. Her birisinin sitesini ziyaret edip 2.5 uyumlu versiyonları çıkmışmı inceledim.

Pek çok eklentinin yeni versiyonları çıkmasına rağmen benim için en önemli şey olan etiket bulutu bileşeninin çıkmadığını gördüm. Benim için çok önemliydi çünkü Google'da linklerim vardı ve bu linklerden gelen ziyaretçileri kaybetmek istemiyordum. Neticede gözümü karartıp kendimi JoomAce tarafından 25 Şubatta hediye olarak verilen AceSEF bileşenine teslim ettim. Çok sayıda ulaşılamayan link mevcut olsa dahi Google'da istediğim anahtar kelimelerde daha iyi noktalara geldim.

2.5 versiyonu ile birlikte güncelleme olayı sunucumdan dolayı benim için daha zor olmaya başladı. Önce güncelleme dosyalarını ftp üzerinden yüklüyorum sonrasında veritabanı düzelme ve keşfetme işlemini yapıyorum. Kısacası geçiş işlemini kendime göre başarıyla tamamladım.

Şenol
12-04-2012, 13:01
en iyisi göç etmek aynen benim gibi,belkide biraz şanslı birisiydim göç esnasında. Sorun yaşamadım,yalnız göç işlemi resimlerden ötürü biraz zaman aldı...