PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalışan modüller çalışmaz hale geliyor..

DµMan6
11-04-2012, 20:10
Joomla.gen.tr de ilk kez yazma fırsatım oldu. Eski mekandan tanıyan tanımayan herkese selamlar..

Benim sorunum çok garip. Çalışan modüller, sırayla yerini hata mesajlarına bırakıyor.

İş Bitirme Belgelerimiz - Bs Mimarlık Dekorasyon ve İnşaat Tic.Ltd.Şti (http://www.bsmimarlik.com/is-bitirme-belgelerimiz/blog.html)

( Yaklaşık 2 aydır bu şekilde. 1,5 güncellemesi dışında sitenin hiç birşeyine dokunmadım. Sorunun kaynağını bir türlü çözemedim. Site 1,5.26)

İpax - Plastik Kart ve Boyun Askı İpleri (http://www.ipax.com.tr/)

( Anasayfada, ayarları temanın panelinden yapılabilen bir slide modülü vardı. Şimdi sadece hareketsiz tek resim gözüküyor.. Site 1,5.26 )

Akademi Grafik (http://www.akademigrafik.com/)

( Buda yeni yapacağım site. Site 2,5 sürüm. Anasayfada yine bir modül durup dururken yerini hata mesajlarına bıraktı.)

Hosting sağlayan arkadaş sordum. Sunucuda herhangi bir değişiklik yapmadıklarını söyledi.

İlginiz için şimdiden tşkler..

designerplus
11-04-2012, 20:34
Yalan söylüyordur... Sitelerinizin Şu Anki Durumu Çok İyi.

DµMan6
11-04-2012, 20:53
Önce zahmet edipte zaman ayırdığın için tşkler. Ama sanırım türkçe değişti ve benim haberim yok bundan. Yalan söylüyor ? yalan söyleyen kim ?
Sitelerin sorununu anlatmaya çalışan benim.
Sitelerin durumu iyi tabide sorun o değil. Sorun sitelerde çalışmayan modüller. Ve hangi modüllerin çalışmadığını belirttim. Lütfen daha iyi okuyup bilgimiz varsa cevaplayalım..

designerplus
11-04-2012, 21:07
Sevgili arkadaşım belirttiğiniz modüller benim bilgisayarlarımda çalışıyordu aradan 1 saat geçti şimdi bakıyorum çalışmıyor okumadan neden cevap yazayım sunucu uyumsuzluluğundan kaynaklanan problem var genelde hosting firmaları her zaman için bizde sorun yok derler...

Akar
11-04-2012, 21:40
Sevgili arkadaşım belirttiğiniz modüller benim bilgisayarlarımda çalışıyordu aradan 1 saat geçti şimdi bakıyorum çalışmıyor okumadan neden cevap yazayım sunucu uyumsuzluluğundan kaynaklanan problem var genelde hosting firmaları her zaman için bizde sorun yok derler...Olabilecek en kötü kelimeyi seçince anlaşmak elbette zor olur. Burada yalan kelimesi kullanılabilecek en kötü kelime. Bir kişiyi yalan ile suçlamak ona küfür etmekten daha kötü.

DµMan6 hoş geldin,
Bu kadar hata durduk yere çıkmaz. Muhtemelen sunucuda bir değişiklik vardır ama ne olduğunu hizmet aldığını yer biliyor da olabilir bilmiyor da olabilir. Mesela otomatik güncellemelerle gelen bir sıkıntı olmuş olabilir sunucuda. Yahut sıradan bir işlemle değişen standartlara kullandığınız eklentiler uygun olmayabilir...gibi. Öncelikle hata alındığında, hata satırında ne olduğuna bakmak gerek. Oradaki uyarılarda verilen dosya satırlarında ne var açıp bakarsanız belki sizin için bir şey ifade eder ve çözüme yaklaşabilrsiniz. Buraya da yazarsanız belki bizim için de bir şey ifade eder, çözüme birlikte yaklaşırız.

DµMan6
17-04-2012, 15:16
Hoşbulduk Akar,
İşlerimin yoğunluğundan dolayı henüz bakamadım. İnşallah en kısa zamanda sorunu çözebilirsem buraya yazarım.