PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz Tema isteyin Ben yapayım!!

unidozer
13-04-2012, 11:07
bir süredir bununla uğraşıp duruyordum. artık paylaşma vakti geldi. ücretsiz olarak tema yapıyorum. evet yanlış okumadın
ÜCRETSİZ..

ayrıca çok detaylı proje çalışmalarını ücretli yapıyorum

fakat bu onlardan biri değil. başta drupal olmak üzere wordpress, joomla, asp.net, blogger, dotnetnuke temaları yapıyorum. ve çok bloklu ve çoklu sunum seçenekli temalar yapıyorum. mevcutta olıuşturduğum drupal tema yapısının temel özellikleri haricinde küçük detayları ile oynayarak sizlere sunacağım.

Şimdi yapman gereken istediğin temanın bilgilerini vermek. ya örnek bir adres göster, yada temanın ekran görüntüsünü ver. <b>ve ayrıca aşağıdaki formu doldur LÜTFEN.</b> eğerki tema sadece kafanda ise üzülme, kafanda ki temayı (formu doldurarak) anlatmaya çalış. istersen detaylı anlat istersen genel olarak anlat.

sen anlattın ve bende temayı yaptım paylaştım. beğenmedin mi ? bir defada düzeltmesi var. beğenmediğin bölgeleri tekrar tamir ediyorum. <b>fakat unutma ki temanın kullanılacağı proje adresini belirtmezsen yapmıyorum. </b> +18 içerikli sitelere tema yapmam. üzgünüm diyemiyeceğim için üzgün değilim. :)

umarım tema yoksunu drupale faydalı olabilirim.

Arkaplan bilgileri
Renk, Görsel, desen, Doku, Grafik, Fotoğraf, filigran, degrade

Ön plan bilgileri
renk, şeffaflık, köşeleri oval mi ?, genişlik ?

Üst Menü tipi
üst tarafa yapışık, alt tarafa yapışık, ayrışık, üst resmin altında-üstünde, ?

Üst resim
site adı ve slogan pozisyonu (sağ-sol-orta), üst resim, yada doku

Metin renkleri
makale yazı rengi, başlık rengi, linklerin rengi

makale bilgileri
her makale ayrı birer blok görünümünde, yada değil, makale başlığı etiketler ve yazar bilgileri birer blok görünümünde, yada değil, başlık, yazar, tarih etiketler ve diğerlerini de belirtebilirsiniz.

Side bar
(menülerinbulunduğubölüm)
sidebar arkaplanı, menülerin alt çizgileri yazı büyüklüğü, menü ikoncanları, vb. bilgileri girin.

Özel menü
istenirse açılır menü şeklince istenirse normal menü şeklinde bir adet özel menü seçeneğimiz var. nasıl bir menü istediğiniz ile ile ilgili bilgileri girin.

Butonlar
Giriş, Ara, yükle, ve diğer butonlar nasıl olsun ? köşeli, oval, ? hangi renk olsun? büyük küçük ?

Tablolar
excel gibi görünen tablolar nasıl görünüsün ? renkleri çizgi kalınlıkları, ve diğer bilgiler ?

Drupal Versiyon
(5,6,7, X ?)
Alt bilgi (footer)
alt bilgi zemin rengi, alt bilgi enl atta yada üst tarafa yapışık, yada ayrışık ?

eklemek istedikleriniz

extra1

extra2

748

İlyas
13-04-2012, 13:41
Şu an mevcut temalarınızı görmek mümkün mü?
Düşünce için teşekkür ederim, ilginç ve etkili

istemihan05
13-04-2012, 14:25
İlk ben yüzsüzlük yapım ozaman :)) aşağıdaki resimdeki modül pozisyonları ve menü şeklinde bir tema hazırlayabilirmisin ( Joomla İçin)

Şöyle bir tema olmasını hep hayal ettim :))
744

mimicom
13-04-2012, 16:51
İstemihanın temasına süper deyip aynısını ben de istiyorum.

Karşı
13-04-2012, 16:54
İstemihanın temasına süper deyip aynısını ben de istiyorum.

Aslında tam olarak bir çok kişinin aradığı tema sayılır :)

unidozer
13-04-2012, 17:01
Sanırım anlatamadım.

arkadaşlar bu istediklerinizi yapmak basit. ve daha fazlasını. fakat renkleri yazı tipleri nasıl olacak. ? arkaplan renkleri ? vs.

Lütfen yukarıdaki formu doldurunuz ki yardımcı olabileyim. :)

Karşı
13-04-2012, 17:03
Sanırım anlatamadım.

arkadaşlar bu istediklerinizi yapmak basit. ve daha fazlasını. fakat renkleri yazı tipleri nasıl olacak. ? arkaplan renkleri ? vs.

Lütfen yukarıdaki formu doldurunuz ki yardımcı olabileyim. :)

Bu Basit yolu biz öğrenemiyormuyuz :)

unidozer
13-04-2012, 17:14
Pek ala öğrenebilirsiniz. internet üzerinde milyonlarca kaynak var. ben yaklaşık 5-6 aydır çalışıyorum. ve nihayet ki bir kıvama geldim. ve insanlara fayda sağlayarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. aslında belkide bencilce bir yöntem. fakat alan ve veren taraflar mutlu olur diye düşündüm. :)

unidozer
13-04-2012, 17:42
örnek-tema (http://cmsforum.net/örnek-tema)

unidozer
13-04-2012, 18:23
Üşenmedim 40 dakikadır drupal tema bölgelerine tek tek bakarak photoshop üzerinde gösterdim.
çok simetrik olmadı ama bir fikir verebilir sanırım.
blocklar ile çalışmayı biliyorsanız (ki bir çoğunuz benden iyi bilir) istediğiniz içeriği istediğiniz blockta gösterebilirsiniz.
bu içerik kimi zaman manşet eklentisi de olabilir, kimi zaman bir slider kimi zamansa bir menü.
istediğiniz block'u kullanabilir istemediğinizi kullanmayabilirsiniz.
ayrıca tek bir sidebar seçme şansınızda var.
ilk açıklamada anlattığım üzere birinci aşama tasarımı yaparım. ikinci aşamada düzeltmeleri.

artık bir limonata hakettim.

umarım yarın görüşürüz arkadaşlar. iyi akşamlar.

istemihan05
13-04-2012, 20:17
Resimde herşey bellirli değilmi?

Arka plan : yok beyaz
Menü : Yerleri resimde verildi. 3 tane menü var üst ve logo altında 2 tane üsteki ve alttaki gri renkte orta ana menü kırmızı olacak.
Kırmızı menüdeki yazı rengi beyaz grilerdekinde siyah.
Metin rengi: Siyah Başlıklar Lacivert olabilir.
Resimde renk ve herşey görünmekte...

Resmin orjinal hali linkte bakarsan ne istediğimi anlarsın..

joomla Tema İstek resim (http://suluova.org/images/haber.png)

Akar
14-04-2012, 05:02
Olacaksa Joomla ve Drupal için ayrı konular olmalı yahut. Yoksa böyle Drupal alanında Joomla tema istenir doğal olarak :)

istemihan05
14-04-2012, 07:43
Hoca konu Drupal'a acılmış ama arkadaş istediğiniz cms yi belirtin demiş. Benede o yüzden joomla diye belirtim :) bence konu yanlış yerde :))

Akar
14-04-2012, 08:06
Hoca konu Drupal'a acılmış ama arkadaş istediğiniz cms yi belirtin demiş. Benede o yüzden joomla diye belirtim :) bence konu yanlış yerde :))Kardeşim ben zaten senin mesajına bir şey demedim, tabii ki yazacaksın :) Ben konuyu açan arkadaşa hitaben, birden fazla cms için talep alınacaksa birden fazla alanda konu açılması doğru olur diyorum.

unidozer
14-04-2012, 11:32
Joomlada başarılı olduğumu iddia edemem. zaten birçok makale eklentisi ile en basit joomla temasını zengin bir magazin veya haber temasına çevirebilirsiniz. ve joomlada tema sıkıntısı olduğunu sanmıyorum. bu yüzden konunun açılış metninde ki cms tiplerini drupal olarak düzelttim. fakat yinede bir joomla tema hazırlamaya çalıştık. (Arkadaşımla birlikte)

Joomla tema RedNode (http://cmsforum.net/project/themes/RedNode.zip)

unidozer
14-04-2012, 11:39
Drupal için Konuda belirtilen block yapısına sadık kalarak temalar yapmaya devam edicem. extra block çalışmaları şimdilik ciddi vakit kaybı olur

fakat bununla ilgili yeni bir çalışma hazırlıyorum. kısaca anlatmak gerekirse blok yapısını sabit tutarak 3 adet sidebar seçeneği ile karşınızda olucam

sizden istediğim hazırladığım formdaki bilgileri (ihtiyacınıza göre) doldurmanız yönündedir. sonrasında ben bunları (elimden geldiğince) düzenleyip sizlere bu konu altından sunmaya devam edicem. ve bir arşif oluşmaya başlarsa (talepleriniz doğrultusunda) konu başında bu temaları listeleyeceğim

Drupal 7x tema ZoneGrey (http://cmsforum.net/project/themes/ZoneGrey.zip)

gokhan
14-04-2012, 12:21
bu temalar artisteer da yapılmış sanırım

unidozer
14-04-2012, 12:32
ped ile düzenlenmiş (şu anda gelişim aşamsında olan) kişisel ve ufak rötüşleri hızlandırabilecek (kaynak kodları alıntı) özel bir yazılım

muratyil
15-04-2012, 01:02
bu temalar artisteer da yapılmış sanırım
Evet kodlar sanki artisteer ile yapılmış izlenimi uyandırıyor.

defined('_JEXEC') or die;

if (!defined('_ARTX_FUNCTIONS')) {

define('_ARTX_FUNCTIONS', 1);

$GLOBALS['artx_settings'] = array(

istemihan05
15-04-2012, 09:59
Siz isteyin ben yapayım. İsterseniz bir örnek site gösterin aynısını yapalım demiştin bizlerde istekte bulunduk. Joomlada tema eksikliği varda demedik. sadece sen kendinden çok emindin bizlerde biraz ileri seviye bir tema istedik neyse sağlık olsun :)...

jarman
11-06-2012, 17:10
bir süredir bununla uğraşıp duruyordum. artık paylaşma vakti geldi. ücretsiz olarak tema yapıyorum. evet yanlış okumadın
ÜCRETSİZ..

ayrıca çok detaylı proje çalışmalarını ücretli yapıyorum

fakat bu onlardan biri değil. başta drupal olmak üzere wordpress, joomla, asp.net, blogger, dotnetnuke temaları yapıyorum. ve çok bloklu ve çoklu sunum seçenekli temalar yapıyorum. mevcutta olıuşturduğum drupal tema yapısının temel özellikleri haricinde küçük detayları ile oynayarak sizlere sunacağım.

Şimdi yapman gereken istediğin temanın bilgilerini vermek. ya örnek bir adres göster, yada temanın ekran görüntüsünü ver. <b>ve ayrıca aşağıdaki formu doldur LÜTFEN.</b> eğerki tema sadece kafanda ise üzülme, kafanda ki temayı (formu doldurarak) anlatmaya çalış. istersen detaylı anlat istersen genel olarak anlat.

sen anlattın ve bende temayı yaptım paylaştım. beğenmedin mi ? bir defada düzeltmesi var. beğenmediğin bölgeleri tekrar tamir ediyorum. <b>fakat unutma ki temanın kullanılacağı proje adresini belirtmezsen yapmıyorum. </b> +18 içerikli sitelere tema yapmam. üzgünüm diyemiyeceğim için üzgün değilim. :)

umarım tema yoksunu drupale faydalı olabilirim.

Arkaplan bilgileri
Renk, Görsel, desen, Doku, Grafik, Fotoğraf, filigran, degrade

Ön plan bilgileri
renk, şeffaflık, köşeleri oval mi ?, genişlik ?

Üst Menü tipi
üst tarafa yapışık, alt tarafa yapışık, ayrışık, üst resmin altında-üstünde, ?

Üst resim
site adı ve slogan pozisyonu (sağ-sol-orta), üst resim, yada doku

Metin renkleri
makale yazı rengi, başlık rengi, linklerin rengi

makale bilgileri
her makale ayrı birer blok görünümünde, yada değil, makale başlığı etiketler ve yazar bilgileri birer blok görünümünde, yada değil, başlık, yazar, tarih etiketler ve diğerlerini de belirtebilirsiniz.

Side bar
(menülerinbulunduğubölüm)
sidebar arkaplanı, menülerin alt çizgileri yazı büyüklüğü, menü ikoncanları, vb. bilgileri girin.

Özel menü
istenirse açılır menü şeklince istenirse normal menü şeklinde bir adet özel menü seçeneğimiz var. nasıl bir menü istediğiniz ile ile ilgili bilgileri girin.

Butonlar
Giriş, Ara, yükle, ve diğer butonlar nasıl olsun ? köşeli, oval, ? hangi renk olsun? büyük küçük ?

Tablolar
excel gibi görünen tablolar nasıl görünüsün ? renkleri çizgi kalınlıkları, ve diğer bilgiler ?

Drupal Versiyon
(5,6,7, X ?)
Alt bilgi (footer)
alt bilgi zemin rengi, alt bilgi enl atta yada üst tarafa yapışık, yada ayrışık ?

eklemek istedikleriniz

extra1

extra2

748

Arkadaşım merhaba,
Ücretsiz Drupal teması yapabilirim demişsin. Hala yapıyor musun? Benim çok acil eğitim amaçlı kullanılacak bir Drupal 7 siteye ihtiyacım var. Yeni Drupal kullanıcısıyım. Daha önce joomla, wp kullandım. Ama Drupal ile bir tema yapmam gerekiyor.Bana bu konuda yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

Ben hazır bir temayı değiştirerek istediğim hale getirmeye çalıştım ama başarılı olamadım. Bana nasıl tema yapabileceğimi ne gibi araçları kullanabileceğimi söylesen, kaynak göstersen bile razıyım.. Ama zamanım kısıtlı. Bir an önce işi çıkarmam lazım..!! Yardımcı olursan çok sevinirim..

Kolay gelsin, Teşekkürler..