PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haber Sitesi İçin Öneri

istemihan05
13-04-2012, 23:14
Uzun zamandır çok hoşuma giden Habercik.net isimli alan adını aldım. Başka hiçbir işlem yapmadım. İsmindende anlaşılacağı gibi bir haber sitesi kurmak istiyorum. Joomla ile uzun süredir siteler kurup yönettim sıkıntı yok.

Sizce bu projemde joomlaylamı devam edeyim yoksa wp mi ? ( wp hakkında bilgim sıfır ) yada bir haber sripti mi satın alayım..

Yada Bu isim iş yaparmı ?

Düşünce ve önerilerinizi bekliyorum..

mhusty
13-04-2012, 23:23
Bende böyle bir soru sormuştum ...Wp ile Joomla! arasında kalmıştım , ben şansımı Joomla!'dan yana kullandım ve iyikide kullanmışım güzel ve güncellenmesi kolay bir site kurdum... Google konusunda tek sorunum hızlı index almak o kadar , diğer konularda hiç bir sıkıntım yok bir çok anahtar kelimede ilk sıradayım... İlk önce Tema konusunu hallet abi , daha sonra K2 bileşenini araştır ve incele..Sitendede K2 kullan çünkü haber siteleri için dikilmiş bir kaftan görevi yapıyor... :)

istemihan05
13-04-2012, 23:37
Öncelikle ilgin için teşekkürler,

Aslında joomladan başka sistem düşünmemin ilk sebebi tema.. Joomla için milyonlarca tema var ama haber sitesi için istediğim bir tema yok. Aslında bir kaçtane var ama çok ağır acılıyor veya editlemesi zor.

Wp içinse hızlı index alması arama sonuçlarında öne çıkması için düşündüm ve birde beğendiğim bir tema var kuazaa diye ücretli ama fiyatı makul.

Bugün forumda bir arkadaş siz isteyin ben tema yapayım demiş. Bende bir tema çizdim ve ondan gelecek habere göre joomla kullanabilirim.

Alan adı hakkında düşüncen nedir?

Akar
14-04-2012, 06:04
Yüksek hitler hedefleniyorsa wp epeyce sorun olur, sunucu maliyetini arttırır. "Ben sisteme müdahale ederim kardeşim, orasını burasını dürterim" deniyorsa tanımadık bir sistem almak pek iyi olmaz. Bu durumda önerim Joomla :)

istemihan05
14-04-2012, 07:37
Akar Hocam bilgi icin teşekkürler,

Ozaman başka bir sistemmi diye düşünmek, araştırmak, öğrenmek, gibi zaman kaybetmektense joomla temalarını inceleyerek uygun olanı bulmak için zaman harcayayım.

Akar
14-04-2012, 08:07
Akar Hocam bilgi icin teşekkürler,

Ozaman başka bir sistemmi diye düşünmek, araştırmak, öğrenmek, gibi zaman kaybetmektense joomla temalarını inceleyerek uygun olanı bulmak için zaman harcayayım.Haber siteleri için çok iyi temalar var. Üstelik sitenin kategorik yapılandırması konusunda da iyi ipucu veriyorlar :)

HDMI
14-04-2012, 10:53
WordPress | ThemeForest (http://themeforest.net/category/wordpress) illa wp diyorsan buradan kendine site bakabilirsin..çok güzel temalar var..

istemihan05
14-04-2012, 11:06
Haber siteleri için çok iyi temalar var. Üstelik sitenin kategorik yapılandırması konusunda da iyi ipucu veriyorlar :)
Ewet hocam galiba içime sinen bir tema buldum deneyeceğim. Dediğin gibi hazır paketi ile kurdum ve katagorik olarak çok iyi fikirler verdi.
Teşekkürler hocam..

HDMI İlgin için Teşekkürler joomla kullanmaya karar verdim.. Wp hiç kullanmadım şimdi onu öğreneyimdiye zaman kaybetmenin mantığı yok. Tekrar ilgin ve alakan için teşekkürler..