PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Makale Oluşturmada Hata

By_YoLcu
14-04-2012, 21:13
Yeni Makale Oluşturmak İstediğimde Şöyle Bir Hata Alıyorum,
Yeni Bir Eklenti Falan da Kurmadım Fakat Neden Böyle Oldu Anlamadım.

Fatal error: Call to a member function NameQuote() on a non-object in /home/pdrevico/public_html/administrator/components/com_comprofiler/plugin.foundation.php on line 55

Akar
15-04-2012, 06:35
CB ile ilgili bir sorun neticede. CB uygulama eklerinden biri ile ilgili ama kodları ezbere bilemeyiz. EN azından o satırda ne var bakıp söylemeniz lazım.

By_YoLcu
15-04-2012, 10:29
CB ile ilgili bir sorun neticede. CB uygulama eklerinden biri ile ilgili ama kodları ezbere bilemeyiz. EN azından o satırda ne var bakıp söylemeniz lazım.

55. satırdaki kodlar.

$cleanedANDpubAccess .= ' AND ' . $_CB_database->NameQuote( 'language' ) . ' IN ( ' . $_CB_database->Quote( $_CB_framework->getCfg( 'lang_tag' ) ) . ', ' . $_CB_database->Quote( '*' ) . ', ' . $_CB_database->Quote( '' ) . ' )';

Denediklerim:

Cbyi Kaldırdım Tablolarıyla Birlikte ve Bütün Eklentileriyle, Sonra Yeniden Kurdum Ama Sorun Devam Etti.
Cb İLe İlgili Bütün Pluginleri Kaldırdım Yine Olmadı,

Sonra Şunu Farkettim, Temayı Değştirince Sorun Kalmıyor :S
Fakat Bu temada şimdiye kadar sorun vermemişti, temayı yeniden kurmam belki çözüm olabilir fakat temada çok fazla değişiklik yapmıştım, şimdi tekrar okadar araştırıp yeniden uğraşmak çok uzun sürer benim gibi az bilem biri için.

Akar
15-04-2012, 13:42
55. satırdaki kodlar.

$cleanedANDpubAccess .= ' AND ' . $_CB_database->NameQuote( 'language' ) . ' IN ( ' . $_CB_database->Quote( $_CB_framework->getCfg( 'lang_tag' ) ) . ', ' . $_CB_database->Quote( '*' ) . ', ' . $_CB_database->Quote( '' ) . ' )';

Denediklerim:

Cbyi Kaldırdım Tablolarıyla Birlikte ve Bütün Eklentileriyle, Sonra Yeniden Kurdum Ama Sorun Devam Etti.
Cb İLe İlgili Bütün Pluginleri Kaldırdım Yine Olmadı,

Sonra Şunu Farkettim, Temayı Değştirince Sorun Kalmıyor :S
Fakat Bu temada şimdiye kadar sorun vermemişti, temayı yeniden kurmam belki çözüm olabilir fakat temada çok fazla değişiklik yapmıştım, şimdi tekrar okadar araştırıp yeniden uğraşmak çok uzun sürer benim gibi az bilem biri için.CB sorununun ne olduğunu anlayamadım, kullanan biri anlar belki. İçeriğin dili ile ilgili bir sorun var sanırım, cb onu algılayamıyor herhalde.

By_YoLcu
15-04-2012, 13:55
CB sorununun ne olduğunu anlayamadım, kullanan biri anlar belki. İçeriğin dili ile ilgili bir sorun var sanırım, cb onu algılayamıyor herhalde.

Umarım Anlayan Biri Çıkar, Bir de Temadan Kaynaklı Olduğu İçin Sanırım Böyle Görmeden Anlayabilmek de Zor Mesele.
Bugün Birkaç günlüğüne Yolculuğa Çıkmam Lazım Yine Oyüzden Bugün Bir Çözüm Bulmam Lazım,
Aslında Son Çare Maale Paylaş Butonuna Başka bir Tema Atayarak Geçici Bir Çözüm Olur Ama Görüntü Ve Kullanışlılık Düşüyor.

By_YoLcu
23-04-2012, 20:22
Sorunun Kaynağını Buldum. Şu İki Modülden Kaynaklanıyormuş.
s4j Last Logged Users - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/community-builder-extensions/community-builder-profiles/13571)

New Users for Community Builder - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/community-builder-extensions/community-builder-profiles/13564)

Modülleri İlk Kurduğumda Sorun Yoktu Fakat Çok Zaman Sonra Hata vermeye Başladığı İçin Bu Modüllerden Kaynaklandığına İhtimal vermemiştim, Ayrıca Bir Modül neden Böyle Bir Soruna Neden Olur Onu da Bilmiyorum.

Şimdilik Sorun Çözüldü,