PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFusion joomla ve wp bağlantısı

Adalente
16-04-2012, 17:25
Arkadaşlar ben joomla kullanıcılarımı wp ilede giriş yapabilmelerini istiyorum.

Bunun için JFusion kurdum yalnız ayarları yapmama rağmen takıldıgım bir yer var.

joomla int ayarlarını yaptım ve slave olarak ayarladım wp ayarlarını yapıp master diyince Missing Default Usergroup hata veriyor anlamadım.

Adalente
16-04-2012, 18:53
onu çözdüm yalnız sorun su ana uye tablosunu nasıl seçerim. joomla ana site olacak wp de üye olmak isteyince joomla siteye yönlendirecek bunu nasıl sağlayabilirim ?

angelaus
16-04-2012, 18:59
üye senkronları tamamsa WP nin üyelik linkini htaccess ya da WP dosyalarını editleyerek joomlaya yönlentirme yapabilirsiniz.

fasiharapca
17-04-2012, 01:00
JFusion bileşenin configration bölümünde ayarları var. Orda ana site olarak master seçili olması lazım joomla int te forumda slave olması lazım... Jfusionun 7 dakikalık bir anlatımı var internette orda anlatımı vardı bu konunun.

HDMI
17-04-2012, 06:59
yeni konu açmak için istemediğim için burda sormak istiyorum vbulletin forumda son eklenenleri joomla da nasıl gösteririz.? üyelik bağı filan olmucak.sadece konular gösterilcek.

Akar
17-04-2012, 09:23
yeni konu açmak için istemediğim için burda sormak istiyorum vbulletin forumda son eklenenleri joomla da nasıl gösteririz.? üyelik bağı filan olmucak.sadece konular gösterilcek.Yeni konu aç öyle sor kardeşim. Bu konuda jfusionun wp bağlantısı ile ilgili bir şeyden bahsedilmiş. Seninkiyle alakası yok.

Adalente
17-04-2012, 10:42
Hocam oda tamam wpden düzenleriz üye yönlendirmeyi peki joomla da giriş yapan üye wp dede giriş yapsın bunu nerden ayarlıyoruz bu şuhali ile olmuyor.

Akar
17-04-2012, 12:57
Hocam oda tamam wpden düzenleriz üye yönlendirmeyi peki joomla da giriş yapan üye wp dede giriş yapsın bunu nerden ayarlıyoruz bu şuhali ile olmuyor.Session alanının doğru ayarlanması yetiyor diye hatırlıyorum. Yalnız sorun olmaması için aynı domainde olmaları lazım. Yani alt alanda dahi olsa farklı bir hesap olarak açılmışsa epey uğraştırır.