PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Resimleri yukarıdan aşağıya doğru kaydıracak eklenti arıyorum

hugeboss
18-04-2012, 00:25
Merhabalar arkadaşlar..

Ekliyceğim resimleri yukarıdan aşşağıya yada aşşağıdan yukarıya kaydıracak bir eklenti arıyorum. ana sayfanın sağında yada solunda göstermek istiyorum. genelde e-ticaret sitelerinde olur o eklentiler sabahta beri arıyorum bulamadım.. datso galleryi kurdum ama onda sadece resimleri slide olarak geçiryor vertical özelliği vardır dedim ama yokmuş :(

Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum..

Herkese iyi çalışmalar dilerim..

Fatih
18-04-2012, 00:40
Eklenti makaleden mi gösterecek resimleri yoksa herhangi bir klasördeki resimleri mi gösterecek

İsterseniz buradaki konuyu bir inceleyin. Adres... (http://forum.joomla.gen.tr/resim-fotograf/1506-slayt-modulu.html)

hugeboss
18-04-2012, 00:47
Hocam sizin sayfada vermiş olduğunuz çok güzel baya profesyonel bir eklenti, bende daha az evvel aşşağıdaki linkten bir eklenti indirdim

Vertical scrolling images - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images-rotators/17686?qh=YTo4OntpOjA7czo4OiJ2ZXJ0aWNhbCI7aToxO3M6M TA6InZlcnRpY2FsbHkiO2k6MjtzOjk6Iid2ZXJ0aWNhbCI7aTo zO3M6NzoiZ2FsbGVyeSI7aTo0O3M6OToiZ2FsbGVyaWVzIjtpO jU7czo4OiJnYWxsZXJ5JyI7aTo2O3M6OToiZ2FsbGVyeSdzIjt pOjc7czoxNjoidmVydGljYWwgZ2FsbGVyeSI7fQ%3D%3D)

çok basit bir modül amacım sadece resimleri geçirtmek ama makaleye bağlama özelliğide olsa tabi daha güzel olur sizin orda vermiş olduğunuz Dj İmaje Slider modülünde böle bir özellik varmı acaba ?

Fatih
18-04-2012, 00:48
Kendiniz resme istediğiniz linki verebiliyorsunuz yatay dikey faklı şekillerde kullanabiliyorsunuz modülde birçok seçenek var denemenizde fayda var.

hugeboss
18-04-2012, 00:51
çok sağolun hocam bi indirip deniyeyim :) Allah razı olsun..

hugeboss
18-04-2012, 01:00
fatih hocam bu eklentide hem modülü hemde bileşenimi kurmamız lazım.. sadece modülü kurdum ama çalışmadı.

Fatih
18-04-2012, 01:09
Evet her ikisini de kuruyoruz hocam.
Bileşenden katagori oluşturuyoruz sonrasında modülden o katagoriyi yayınlıyoruz.Yanlış hatırlamıyorsam ben o şekilde yaptım.

hugeboss
18-04-2012, 01:16
Bileşenide kurdum, yalnız bileşende herhani bir ayar yapmamama rağmen modülden direk jpglerin olduğu klasör yolunu girdim ve modül çalıştı.. şimdi resimlere link vermek için bileşenden giriyorum fakat orda jpg ler gözükmüyor. yüklemek için seçiyorum sanırım resimleri tek tek yükleyip her bir resme link vericez bu şekilde mi yapmıştınız sizde ?