PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Link verme

Utku DLKC
18-04-2012, 10:25
Merhbaha arkadaşlar ...

Ugrastıgım temada bir modül var ve ben o modülün içeriğine önemli linkleri atmak ıstıyorum nasıl yapabılırım ?

Örnek olarak = Sosyal Güvenlik Şefleri Derneği - Anasayfa (http://sosyalguvenliksefleridernegi.org/index.php?lang=tr) bu sitede ana sayfa sol tarafta bi örnegi var önemli linkler diye ben de öle yapmak ıstıyorum...Modulün adı latestnews bu arada... Teşekkurler

Akar
18-04-2012, 10:36
Web Bağlantıları bileşenine adresleri ekleyin, sonra Web Bağlantıları modülüyle yayınlayın. Bu bahsettiklerim Joomla kurulumunda geliyorlar. Ayrıca, Özel HTML modülünü dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Utku DLKC
18-04-2012, 10:40
Konuyu bıraz daha açabilirmiyiz çünkü baya bi acemiyim bu joomlaya .s kbakmayın bu kadar soru soruyorum

Akar
18-04-2012, 10:44
Konuyu bıraz daha açabilirmiyiz çünkü baya bi acemiyim bu joomlaya .s kbakmayın bu kadar soru soruyorumJoomla yönetimde bileşenlerin nerede olduğunu bildiğinizi tahmin ediyorum. Üst menüde Bileşenler ismöinde bir menü öğesi var. Onun aaltında Web Bağlantıları isimli bir öğe olacak. Orası Web Bağlantıları (com_weblinks) bileşenidir. Web bağlantıları bileşeninde istediğiniz bağlantıları ve açıklamalarını ekleyerek organize edebilirsiniz. Sonra bunu isterseniz herhangi bir bileşen gibi sitenin menü öğelerinden biri olarak yayınlayabilir, dilerseniz modül yöneticisi altındaki Web Bağlantıları modülünde kategori ve sayı seçerek modül pozisyonunda yayınlayabilirsiniz.

Eğer modül yöneticisi altında Web Bağlantıları modülünü göremiyorsanız, sağ üstten Yeni düğmesini kulanıp, açılan modül pencere içinden Web Bağlantılarını seçerek modülü oluşturabilirsiniz.

Utku DLKC
18-04-2012, 10:51
Tamam internet baglantılarını buldum ama şöyle bi sıkıntı var linki açıklamasını ısmını verdım ama bunu ıstedıgım modülde nasıl göstericem tahmınımce katagori den ama katagoride modülü nasıl gösterıcem peki .s

Akar
18-04-2012, 11:20
Tamam internet baglantılarını buldum ama şöyle bi sıkıntı var linki açıklamasını ısmını verdım ama bunu ıstedıgım modülde nasıl göstericem tahmınımce katagori den ama katagoride modülü nasıl gösterıcem peki .sGüzel kardeşim, benim dediğim, bunu istediğiniz modülde değil Web Bağlantıları modülünde göstermek :) Siz herhangi bir modülde, modülün normal verilerinin yanında bir de bugözüksün mü diyorsunuz anlayamadım. Bunu gösteren bir Web Bağlantıları modülü var; yukarıda yerini işaret ettim. O modül ile bunu gösterebilirsiniz. Nerede takılıyoruz tam olarak?

Utku DLKC
18-04-2012, 11:28
:) Yaw Arkadaş acemiyim bu joomla ya abi affet :) Konu açarken ilk paylaştıgım linke girin sol tarafta önemli linkler var ... o sayfadaki modulun aynısı benim kullandıgım temada ana sayfadada var ben o modulun içine linkleri yerleştirmek istiyorum :)

Akar
18-04-2012, 11:54
:) Yaw Arkadaş acemiyim bu joomla ya abi affet :) Konu açarken ilk paylaştıgım linke girin sol tarafta önemli linkler var ... o sayfadaki modulun aynısı benim kullandıgım temada ana sayfadada var ben o modulun içine linkleri yerleştirmek istiyorum :)İyi de ben bunu nasıl yapacağınızı adım adım söyledim yukarıda. Dediğim gibi nerede takıldığınızı söyleseniz, acemiliğinize faydası olur.

Utku DLKC
18-04-2012, 13:46
Şimdi ben mi Yanlış anlattım yoksa yanlıs mı anlamısım ?
Araçlar > Eklentiler > Yeni > (açılan Yerler ) Anket,arama,arşivlenmiş içerik , besleme görüntüleme ,birlik , bölümler ,en son haberler , en çok okunan içerik ws ... Bu saydıklarımın sag tarafların da ise ,k2 content ,k2 login ,k2 tools , kimler çevrimiçi ,menü filan var siz bu yoldan bahsedıyosunuz galiba ?

Utku DLKC
18-04-2012, 17:25
Tamamdır link verme işi teşekkürler :):) bi sorum daha olucak tekrardan konus acmayayım dedım .. modülü özel html olarak actım modulun pozisyonunu nasıl değiştiricez ..