PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla sitemde ekran çözünürlüğü sorunu!..

GNCTürk
19-04-2012, 11:22
S.A değerli arkadaşlar ben sitemi masaüstü 1920*1080 çözünürlüklü bilgisayarımda yapmıştım ama dizüstü bilgisayarımla girdiğmde ekran çok büyük görülüyor.Bunu nasıl düzeltirim.Bir de sitemi ziyaret edenlerin bilgisayar çözünürlüklerine göre otomatik ayar yapılabilir mi?...Saygılar..

tdepkamil
19-04-2012, 11:42
Site genişliğini ayarlamak temaya göre farklılık gösterebiliyor. Bazı temalarda direk yönetim panelinden ayarlama yapılabiliyorken bazılarında da temanın css dosyasına müdahele etmeniz gerekir. En çok kullanılan ekran çözünürlüğü 1024*768'dir. Dolayısıyla web sitemizi oluştururken genişliğini maksimum 980px olarak ayarlamak en isabetli karar olacaktır. Eğer sitenin bilgisayar çözünürlüklerine göre değişmesini istiyorsanız genişliği % olarak girmelisiniz: örneğin 90% (yani o bilgisayarın ekranının yüzde 90'ı olacak şekilde şekillenir).

GNCTürk
19-04-2012, 11:52
Teşekkürler hocam bir deneyim benim kullandığım tema biraz karışık da..Saygılar..

GNCTürk
19-04-2012, 12:26
Siteyi 980px ayarladım ama bu %90 olayını yapamadım nasıl yapabilirim kullandığım temada wrap özelliği var yootheme'in ücretsiz teması..saygılar..