PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomfish ile logo değişimi?

muzilla
20-04-2012, 23:45
mrb arkadaşlar,
yapmak istediğim ancak bir türlü mantık yürütemediğim sorunum şu,
site dili tr iken var olan header.jpg, site dilini ingilizceye çevirdiğimizde ingilizce yazılı header.jpg değişirmi
tşkler

kerimsarigul
21-04-2012, 00:26
Logoyu eğer tema ayarından dğeiştirebiliyorsanız her dile ayrı bir logo tanımlayabilirsiniz. Ücretli temaların neredeyse tamamı buna uygun. tema da logo seçimi var. Türkçesinde Türkçe yazılı logoyu İngilzicesinde de İngilizce yazılı logoyu seçebilirsiniz...
Bir çok sitede bu yöntemle hallettim sorunu.

İkinci yöntem ise site logonuzu modül olarak iki kere ekleme Türkçe ve İngizlice dillerini seçerek, doalyısıyla Türkçe modül Türkçe sayfalarda İngilzice logonun olduğu modül de İngilizce sayfalarda görünür.

Bunlardan başka yöntem tema sayfasındaki kodlarla oynamakla olur o za biraz zahmet ister...

muzilla
21-04-2012, 00:44
Kerim hocam ilgin tşkler,
tema ayarlarında logo seçimi yok malesef. İkinci yöntem aklıma geldi ama temada header resminin olduğu yerde modül pozisyon yok.
aslında ben temanın header.jpg yerine logo tasarladım ve yer değiştirdim resimleri
aklım durdu resmen

angelaus
21-04-2012, 10:35
oraya logo pozisyonu ekleyebilirsin

kerimsarigul
22-04-2012, 00:35
ve Konuyu Joomla . alanına açtığınızı farketmemişim. Joomla.. lerde genelde bahsettiğim ayarlar var.
Joomla . te yapabileceğiniz tek şey var o da header dediğiniz alana arkadaşımızın (angelaus) bahsettiği gibi bir modül alanı eklemek.
Tema ismini söylersen daha detaylı inceleriz.

muzilla
27-04-2012, 16:15
oraya logo pozisyonu ekleyebilirsin
angelaus arkadaşımın dediği gibi modül pozisyonu ile halletik. kendisine tşk ediyorum:)