PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.5 Yönetimde Bir kaç hata alıyorum.

millisite.net
02-01-2012, 14:56
Yönetim paneline girince bir modüle pozisyon atamak istediğimde pozisyonların seçileceği sayfa bir çerçeve içinde açılması gerekirken sayfanın tamamını kaplıyor. bu yüzden modüllere pozisyon atayamıyorum
bu durum sadece firefoxta oluyor. ie9 ile normal olarak işlemlerimi yapabiliyorum. bu olağan mı yoksa bende bir sorun mu var?

Akar
02-01-2012, 14:59
Muhtemelen sizde bir sorun var. JS desteği ile ilgili olabilir sorun, pek emin değilim. Ancak bilinen böyle bir sorunu yok. Bu arada unutmayın, 2.5 henüz beta ve asli yayınlarda kullanılmasını önermiyoruz.

mhusty
02-01-2012, 17:31
Yönetim paneline girince bir modüle pozisyon atamak istediğimde pozisyonların seçileceği sayfa bir çerçeve içinde açılması gerekirken sayfanın tamamını kaplıyor. bu yüzden modüllere pozisyon atayamıyorum
bu durum sadece firefoxta oluyor. ie9 ile normal olarak işlemlerimi yapabiliyorum. bu olağan mı yoksa bende bir sorun mu var?

tarayıcı hatası diye düşünüyorumm... Birde JS çakışmasıda olabilir aytuğ abide demiş zaten BETA sürümü bu böyle şeylerin olması muhtemel ... Bu olay benim 1.5'de başıma gelmişti ve eklenti yöneticisinden mootools'u pasif hale getirince düzelmişti... Sizde bir deneyin javascript çakışması olabilir..

millisite.net
03-01-2012, 22:46
Anlaşıldı. Çok teşekkür ederim.

Arfmin
03-01-2012, 23:36

Firefox 9.01 sürüm kullanıyorum, belirttiğiniz sorunu yaşamıyorum. Firefox'u tamamen kaldırıp yeniden tekrar temiz bir kurulum yaptığınızda belirttiğiniz sorunun yaşanmayacağını düşünüyorum.

millisite.net
10-01-2012, 19:08
kardeş ben de şuan itibari ile sorunu çözdüm. firefoxu yeniden kurmaya gerek yok. geçmişe girip sitenin üzerine sağ tıklayıp bu siteyi unut deyip tekrar siteye girince düzeliyor... (burası çözüm)
tahminim ilk girildiği zaman çektiği ayarları hafızasında tutuyor firefox. siteyi unut deyince sıfırlanıp yeni ayarları çekiyor... (burası da acizane düşüncem...)

M.Enes AYDÜZ
10-01-2012, 19:13

Modüllere pozisyon atamak için diğer yöntem olarak, oradaki boşluğa bir kez tıklayın ve pozisyonun ismini klavye ile yazın.

Arfmin
10-01-2012, 20:59
kardeş ben de şuan itibari ile sorunu çözdüm. firefoxu yeniden kurmaya gerek yok. geçmişe girip sitenin üzerine sağ tıklayıp bu siteyi unut deyip tekrar siteye girince düzeliyor... (burası çözüm)
tahminim ilk girildiği zaman çektiği ayarları hafızasında tutuyor firefox. siteyi unut deyince sıfırlanıp yeni ayarları çekiyor... (burası da acizane düşüncem...)

Alternatif çözüm olarak hafızama aldım. Bilgi için teşekkür ederim.