PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anasayfaya dönerken Multi-language Sorunu

Osman Erdi
21-04-2012, 17:06
Merhaba arkadaşlar benim ilginç bir sorunum var hemen özetliyorum ;
Joomla 2.5 in kendi multi-language özelliği ile sitemde türkçe ve ingilizce olmak üzere 2 dil oluşturdum , ardından sayfalara atamalarını yaptım . modüldende gösterttim herşey güzel , ingiliz bayrağına tıklayınca ingilizce makaleler çıkıyor türk e tıklayınca türkçe çıkıyor(aynı zamanda üst menüleride modüllerden ayarlamıştım ) ancak sorun şu ki ;
Örneğin sitemin orjinal dili Türkçe ise ben ingilizceye geçtiğim zaman yukarıda ana menü türkçeden ingilziceye geçiyor Anasayfa Home oluyor güzel ama home a bastığım zaman tekrardan türkçe oluyor site , çunku anasayfaların linkleri hep siteadı.com/joomla şeklinde olduğundan tekrar varsayılan dile dönüyor.halbuki ben ingilizceyi seçtiğim zaman anasayfanın linkine siteadı.com/joomla/en/ eklese sorun kalmayacak. eğer varsayılan dil ingilzice seçersem bu seferde anasayfaya her dönüşte site ingilizce oluyor :) Anasayfalarımda K2 nin kategorisinden çektiğim yazılar yayınlıyorum ama normal aktegorielrdende çekseydim gene aynı problem olacaktı..
Umarım açıkça anlatabilmişimdir , cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)

Osman Erdi
21-04-2012, 19:10
Sorun Çözüldü Uyumlu Ek Yöneticisi: >> Sistem - Dil Süzgeci >> Bağlantı dil kodunu kaldır [Hayır] bu şekilde sorun ortadan kalktı arkadaşlar :)

Akar
21-04-2012, 21:40
Sorun Çözüldü Uyumlu Ek Yöneticisi: >> Sistem - Dil Süzgeci >> Bağlantı dil kodunu kaldır [Hayır] bu şekilde sorun ortadan kalktı arkadaşlar :)Aslında o dil kodunu kaldırınca da düzgün çalışması lazım, tecrübe ettim ben bunu. Neden sorun vermiş anlayamadım.

Osman Erdi
22-04-2012, 23:44
Abi benim anladığım kadarıyla , ben ingilizceye geçtiğim zaman menüdeki "Home" linkine tıkladığımda sideadı.com/en/ olmuyor bundan dolayı sanki site ilk açılıyormuş gibi türkçeye dönmesiydi.Artık dil kodunu ekliyor şuan her şey çok güzel :)