PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla 1.5 sürümünden diğer sürümlere göçmek zorunda mıyız?

VSaBaH
22-04-2012, 00:35
Merhabalar,

Bu Joomla güncellemesi benim kafamı çok karıştırıyor. Yani anladığım kadarıyla en güncel sürüm 2.5 şimdilik. Ben her zaman baştaki rakamı büyük olan sürümü kuruyorum zaten. Yalnız bir sorun var. Benim her üç seride de sitelerim var. 1.5, 1.7 ve 2.5 şimdi merak ettiğim 1.5 ve 1.7'deki sitelerimi 2.5'e göç etmek zorunda mıyım?

Yani 1.5 ve 1.7'deki sitelerimi son güvenlik sürümlerine güncellesem ve o şekil bıraksam sorun olur mu? O serilerin son güncellemelerini takip edeceğim tabii ki ama göç işi yapmasam sıkıntı olmaz değil mi arkadaşlar?

Yeni kurarken hep yenisini kuruyoruz zaten ama eskiler için bu soru benim kafamı hep karıştırdı, eminim merak edenler de vardır.

Teşekkürler...

gokhan
22-04-2012, 02:08
1.5 ve 1.7 sürümü için güncelleme paketleri çıkmayacak.
1.5 kesin ama 1.7 için kesin mi bilmiyorum :) ama sonuç ta ilerleyen zamanlarda açıkları bulunabilir. en sağlıklısı geçiş yapmak bende yakında geçiş yapacam inşeAllah

2.5 göç yapmak için jUpgrade bileşenini kurarak kolayca geçebilirsin.
geçiş yapmadan önce yedek ala ne oılur ne olmaz :)

aligultekin34
22-04-2012, 08:56
Şu sayfamızdaki grafiği incelerseniz size daha da yardımcı olucağına eminim.

Web Sitemi Joomla! 2.5'e Yükseltmeli miyim? [bilgi-grafiği] - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-cms/kurulum-yonetim/288-web-sitemi-joomla-25e-yukseltmeli-miyim-bilgi-grafigi)

VSaBaH
22-04-2012, 09:25
Çok teşekkürler arkadaşlar bilgilendirmeleriniz çok yararlı oldu...

M.Enes AYDÜZ
22-04-2012, 12:40
1.7'deki siteleri tek tıkla 2.5'e yükseltebilirsiniz. Yönetici panelindeki güncelleme bölümünde yeni sürüm olarak 2.5.4 görünecektir. Tıklayınca güncellenir. Çok nadir olarak tema ve bazı bileşenlerde sıkıntı çıkabiliyor. Ama onun haricinde genelde sorunsuz.

Hatta birkaç ay önce joomla portalı'nı da 1.7 sürümünden 2.5'e geçirmiştik.
Joomla! Portalı da 2.5.1 Sürümüne Geçiş Yaptı - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla/353-joomla-portalida-2-5-surumune-gecis-yapti)

VSaBaH
22-04-2012, 12:42
1.7 pek yok da genelde 1.0.x ve 1.5... Ne önerirsiniz 2.5 e geçiş için...

mimicom
22-04-2012, 13:36
Ben göç işini hiç beceremedim. Ne yaptı isem olmadı. Çözümü yeni bir veri tabanı yaparak hallettim. Yeni bir veritabanı açıyorum. Ona 2.5 kuruyorum. Sonra eski diye bir klasör açıyorum. oraya eski siteyi atıyorum. ordan oraya tek tek içerik ve kategorileri oluşturarak yapıyorum. Biraz zahmetli oluyor ma en mantıklısı ve kolay yolu böyle buldum.
Birkaç siteleri olan için iş çok kolay...
Bende eylülün sonuna kadar bütün siteleri bu yolla 2.5 serisine yükselteceğim. en önemlillernden başladım yapıyorum. Jupgrade ile göç edenleri de kutluyorum. Helal olsun diyorum.

VSaBaH
22-04-2012, 13:42
Ben göç işini hiç beceremedim. Ne yaptı isem olmadı. Çözümü yeni bir veri tabanı yaparak hallettim. Yeni bir veritabanı açıyorum. Ona 2.5 kuruyorum. Sonra eski diye bir klasör açıyorum. oraya eski siteyi atıyorum. ordan oraya tek tek içerik ve kategorileri oluşturarak yapıyorum. Biraz zahmetli oluyor ma en mantıklısı ve kolay yolu böyle buldum.
Bende eylülün sonuna kadar bütün siteleri bu yolla 2.5 serisine yükselteceğim. en önemlillernden başladım yapıyorum. Jupgrade ile göç edenleri de kutluyorum. Helal olsun diyorum.

Hocam ne ettin sen öyle başa mı çıkılır? :)

M.Enes AYDÜZ
22-04-2012, 21:02

Son zamanlarda 1.0 serisinden 2.5'e birkaç tane site geçirdim ve hiç bir sorun yaşamadım. Hatta images klasörü boyutları 500MB civarında olan sitelerdi.