PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Tüm Makaleleri Yeni Pencerede Açmak...

fcelebi
23-04-2012, 00:12
2,5 ile haber sitesi kurdum. Benim istediğim sitedeki tüm içeriklerin yeni pencerede açılması. Yani içerik hangi modülde yayınlanırsa yayınlansın tıklandığında ana sayfadan kopmadan yeni pencerede açılmasını istiyorum.

biraz araştırdım. php kop eklemek gerekiyormuş. tabi kodu nereye ekliyeceğimiz önemli. template e bazı kodlar ekledim ama olmadı.

Yardım ederseniz sevinirim.

mhusty
23-04-2012, 22:29
ilk olarak içerikleri sitenizde nasıl gösteriyorsunuz ? bir modül yardımı ile mi? yoksa kategori blog görünümü vs.. bunları belirtirseniz belki yardımcı olabiliriz...

Akar
23-04-2012, 23:05
İçeriklerin yeni pencerede açılması, modülden tıklanması ve ana sayfadan kopmadan yeni pencerede açılması gibi şeyleri ben anlayamadım. Tüm konu da bundan ibaret. Şimdi şunlar önemli, içerikler derken tüm içerikleri mi kastediyorsunuz yoksa modülden tıklanması dediğiniz gibi sadece modüllerdeki içerik tıklandığında mı yeni pencerede açılması diyorsunuz. Ana sayfadan kopmadan yeni pencerede açmak nasıl oluyor, ıonu da anlayamadım. Biraz daha detaylandırırsanız sevinirim.

fcelebi
24-04-2012, 23:45
örnek milliyet.com.tr
hangi haberi, içeriği, butonu tıklarsanız tıklayın yeni sayfada açılıyor. ilk açtığınız sayfa (anasayfa dan kopmamak) kapanmıyor.

hangi modülde yayınlanırsa yayınlansın derken de;
içeriğe slide, latest news, most read, news, manşet haber gibi farklı modüllerden de tıklansa aynı şekilde farklı pencerede açılmasını kastettim.

içerikleri çeşitli modüller vasıtası ile yayınlıyorum.

angelaus
24-04-2012, 23:52
modül tmpl dosyalarını editleyerek <a> taglarına target="new window" eklemeniz gerekiyor

Akar
25-04-2012, 00:14
örnek milliyet.com.tr
hangi haberi, içeriği, butonu tıklarsanız tıklayın yeni sayfada açılıyor. ilk açtığınız sayfa (anasayfa dan kopmamak) kapanmıyor.

hangi modülde yayınlanırsa yayınlansın derken de;
içeriğe slide, latest news, most read, news, manşet haber gibi farklı modüllerden de tıklansa aynı şekilde farklı pencerede açılmasını kastettim.

içerikleri çeşitli modüller vasıtası ile yayınlıyorum.Temanın head alanına base target eklerseniz olur:

<base target="_blank">

fcelebi
25-04-2012, 00:19
bu kadar kısa bir kod olacağını düşünmemiştim.

teşekkür ederim

sancaktar
12-04-2013, 08:44
hocam peki bu işlemi anasayfaya yapmak istemezsek nasıl yapabiliriz. Anasayfaya tıklandığında yeni pencerede değil, aynı pencerede açılacak.

sancaktar
18-06-2013, 13:59
Temanın head alanına base target eklerseniz olur:

<base target="_blank">

hocam verdiğiniz kod ile sayfadaki herşey yeni sekmede açılıyor. Logo(Anasayfa), ve kategorilerin aynı sekmede açılmasını istiyorum. Peki bunu asıl yapabilirim?
Yardımcı olacak var mı?