PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : menüleri yapılandırma hatası.

Oscar
23-04-2012, 20:20
Merhaba arkadaşlar daha önce kurdugum bir bileşeni kaldırmıştım ve daha sonradan tekrar kurmam gerekti kurulumda sorun yok ama admin menülerinde görünmüyır ve şu şekil bir hata alıyorum veritabanında gerekli tabloları temizlesemde sonuç aynı

hata:
Aynı ana öğedeki başka bir menü öğesi aynı rumuza sahip.
Yönetici menüleri yapılandırma hatası.

mhusty
23-04-2012, 22:24
sitenizde herhangi bir sef bileşeni kullanıyormusunuz ?

Akar
23-04-2012, 22:28
Aynı rumuzda başka menü öğesi var diyor. Bu aynı zamanda çöpe gönderilmiş menü öğeleri için de geçerlidir. Yani menüde gözükmeyen ama filtrelerden Çöptekileri seçtiğinizde geln menü öğeleri varsa ve bunlardan birinin rumuzu sizin yeni kaydetmek istediğiniz ile aynıysa sorun verir. Çöpü arada boşaltın, yoksa ara ara böyle kokusu çıkar :)

mhusty
23-04-2012, 22:35
Aynı rumuzda başka menü öğesi var diyor. Bu aynı zamanda çöpe gönderilmiş menü öğeleri için de geçerlidir. Yani menüde gözükmeyen ama filtrelerden Çöptekileri seçtiğinizde geln menü öğeleri varsa ve bunlardan birinin rumuzu sizin yeni kaydetmek istediğiniz ile aynıysa sorun verir. Çöpü arada boşaltın, yoksa ara ara böyle kokusu çıkar :)

benimde aklıma geldi bu ama bileşenden bahsediyoruz burda menü ile ne alakası var ? bileşenler içinde rumuz belirlenmiyor herhalde

Oscar
23-04-2012, 22:54
evet sorun bileşen menusu yani kaldırılan bir bileşenin tekrar eklendiginde bu şekil bir hata vermesi. ama ben eextensions tablosunda hatayı arıyordumki menu tablosunu temizleyerek sonuca ulaştım ama bu kez şu farklı bir hata çıktı
bileşen içine girdigimizde yeni vs butonlara tıkladıgımızda joomla yönetim merkezine admin anasayfaya atıyor