PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JCE Editör Kurulumu

Utku DLKC
24-04-2012, 10:27
Merhaba Arkadaşlar ...
Jce Editörünü eklentıler kısmından ekliyorum fakat yüklenmıyo

açılan sayfa localhost/deneme/administrator/index.php bu oluyor ve ekrana herhangi bir görüntü gelmiyo boş beyaz bi sayfa geliyor ... Sebebi Ne Olabilir ?

Karşı
24-04-2012, 11:22
Merhaba Arkadaşlar ...
Jce Editörünü eklentıler kısmından ekliyorum fakat yüklenmıyo

açılan sayfa localhost/deneme/administrator/index.php bu oluyor ve ekrana herhangi bir görüntü gelmiyo boş beyaz bi sayfa geliyor ... Sebebi Ne Olabilir ?

Sebebi localhost'da çalışman..

Utku DLKC
24-04-2012, 11:46
çözümü nedir peki ?

Akar
24-04-2012, 13:43
JCE büyük bir eklenti. Yerel sunucu ayarlarınızda zaman aşımı ya da memory limit değerlerine takılıyor ve onun için hata oluşuyor. Kullandığınız sunucuya göre aktif php.ini dosyası içinden bu değerleri yükseltmeniz lazım.

Utku DLKC
25-04-2012, 09:45
tam olarak anlatmanız mumkunmu aceba ?

Akar
25-04-2012, 14:03
tam olarak anlatmanız mumkunmu aceba ?Bunu tam olarak çok anlattık aslında :)

Eklenti paketini klasöre çıkartın. Bu klasörü, olduğu gibi klasör şeklinde Joomla tmp dizinine yükleyin. Sonra eklenti kurulum alanına gelin ve 2. sıradaki yükleme alanına bakın; orada yükleme dizini, sonunda tmp olacak şekilde yer alır. Bu dizin adresine /klasörismi şeklinde yüklediğiniz klasörün ismini ekleyin. Sonra da yanındaki Kur düğmesinden kurun.

Yine de kurulumda sunucu yapısına bağlı sorunlar yaşayabilirsiniz. Başarısız olduktan sonra Eklenti Yöneticisi > Keşfet sekmesine gelin. Sağ üstten Keşfet düğmesine tıklayın. Ekrana gelen listede istediğiniz eklent ya da eklentileri seçin ve sağ üstten Kur düğmesini kullanın.

Bunu yazdıktan sonra 1.5 alanında oldüğümüzü gördüm ve alıntı içine aldım. Alıntı içindeki alan sadece Joomla 1.6 ve sonrası (1.7, 2.5, 3.0 vd.) seriler için geçerlidir.

Buraya da neticeyi yazarsınız.

yusufakan
26-04-2012, 15:53
Hazır jce den bahsolunmuşken bu editör panelinde Flash dokümanlarımızı nasıl yayınlıyoruz? birde panelin üzerinde ki format tipi; paragraf, div adress gibi seçenekler var..hangisini kullanmamız en ideali?

Bilgilendirme yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Akar
26-04-2012, 21:06
Hazır jce den bahsolunmuşken bu editör panelinde Flash dokümanlarımızı nasıl yayınlıyoruz? birde panelin üzerinde ki format tipi; paragraf, div adress gibi seçenekler var..hangisini kullanmamız en ideali?

Bilgilendirme yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Hazır açılmış olanlarda değil, kendi sorumuzla ilgili yeni konu açarak orada cevap aramalıyız. Yoksa burada verilen cevap buraya sıkışır kalır, sizin sorunuzdan kimse faydalanamaz. Forum mantığı budur yani, riayet edelim lütfen :)