PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BEKLİYOR Virtuemart ayarları kendikendine değişiyor

kerimsarigul
24-04-2012, 18:57
Joomla versiyon: 2.5
Virtuemart versiyon: 2.0.2

İlginç bir olayla karşı karşıyayım. İki farklı sitede aynı sorun var. Sorun şu:
Virtuemart mağaza ayarlarına giriyorum, ayarları yapıyorum, örneğin yorum görünmesin, katalog olarak kullanılsın, fiyat görünmesin, yorum yapılmasın vb. gibi. Kaydediyorum. Siteye bakıyorum yaptığım dğeişiklikler uygulanmış. Buraya kadar sorun yok. Anca bir kaç saat ya da bir gün sonra bir bakıyorum yaptığım tüm ayarlar kalkmış, yani eski haline gelmiş. Bu tip bir sorunla karşılaşan var mı bilmiyorum. Paylaşmak istedim.

Ümit
24-04-2012, 19:58
İki site de ayrı sunucular kullanıyorsa ve sadece vm ayarlarında böyle bir sorun varsa çok ilginç olur. Ayarları sevmiyor olacak ki kendini yeniliyor olacak. :):)

Bu sorun, kendi sunucusunu kullanmayanların başına kendilerinden habersiz gelen olaylar olarak bilinir. İlginç olan ise sık aralıklar ile bunun tekrar etmesi.

kerimsarigul
25-04-2012, 00:29
Kendi sunucu mu kullanıyorum desem:)

Ümit
25-04-2012, 14:19
Kullanma derim :)

Çözümün ne olduğunu veya neden olabileceğini benden merak ediyorum.

Akar
25-04-2012, 14:25
Virtuemart'da bir bug ya da sunucuda kontrol dışı geri yükleme olması lazım ki bu sorun olsun. Bug için virtuemart sitesini kontrol etmek lazım. Kısacası benim de netice olacak bir fikrim şimdilik yok.

kerimsarigul
16-07-2012, 23:01
Bir çok alternatif deniyorum. Sorunu bulursam, çözersem burada paylaşırım. Şimdilik olayın sebebi bilinmediği için çözüm de üretemiyorum. Vveritabanında ve VM ayarlarında bazı değişiklikler yaparak denemeler yapıyorum.

Not:
* Sunucuyla ilgili olsa sunucudaki aynı sistemdeki iki farklı site aynı anda bozulması lazım. Biri 3 gün sonra default ayarlar geri dönüyor bir diğeri 4 gün. Farklı zamanlarda gerçekleşiyor olaylar.

* Siteleri lokalde hazırlayıp yüklemiştim unuttuğum, değiştirmediğim, gözden kaşan ayarlar olabilir diye bir tanesini de direk online kurup, bileşeni (Virtuemart) sıfırdan yükledim. Tüm ayarları yaptım, günler sonra sonuç aynı. :)