PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Acesef Programında Uzantıları HTML Nasıl Yaparız ?

kuantum9
25-04-2012, 15:17
Arkadaşlar joomlanın genel yapılandırma seo ayarlarını yaptım ancak acesefi kurduktan sonra, html uzantısı kayboldu , google da ismim ile aratıldığında google html uzantısı ile indexlendiği için tıklandığında yazıya ulaşılamıyor, acesef programı bir şekilde html uzantıyı sildi ancak karakter türkçe oldu.
Acesef panelden URL Suffix : .html yaptım ancak yine olmuyor, kodları resim olarak gönderiyorum, Sitenin uzantısını.html tekrar nasıl yapabilirim ? Teşekkürler

angelaus
25-04-2012, 15:19
üretilmiş URL leri temizleyim be türkç e url istemiyorsanız UTF8 url ayarını kapatın

Akar
25-04-2012, 15:23
Evet, önbellek temilzetip adresleri yeniden oluşturtun. Bu durumda yaptığınız değişiklik adreslere yansır.

kuantum9
25-04-2012, 16:07
UTF8 Url kapalıydı hiç açmadım, acesef'in clean cach diye bir butonu var sanırım kast ettiğiniz bu kısım, temizlendi dedi, yeni makale ekledimhtml uzantısı oluşmadı, aslında google html uzantıyı sevmese bu kadar kasmam.

angelaus
25-04-2012, 16:21
o zaman ayarlarınıza bakmamız lazım
bişeyi eksik yapıyor olabilirsiniz

kuantum9
25-04-2012, 16:28
o zaman ayarlarınıza bakmamız lazım
bişeyi eksik yapıyor olabilirsiniz

Nasıl yapabiliriz? Site bilgilerini nasıl ileteyim?

angelaus
25-04-2012, 16:59
ÖM ile atınız

Akar
25-04-2012, 18:40
Bir düzeltme yapayım, Google html seviyor işi eskide kaldı. Ancak sizin eski adresleriniz html ise ve şimdi html değilse tabii sorun olur :)

kuantum9
25-04-2012, 20:33
Bir düzeltme yapayım, Google html seviyor işi eskid kaldı. Ancak sizin eski adresleriniz html ise ve şimdi html değilse tabii sorun olur :)

Siteyi yeni yapıyorum eskiden html sadece acesef yüklemeden önce öyleydi O zamanda sadece 2 icerik vardı, 1 aydır icerikleri yazmakla uğraşıyorum şimdi eklemeye basladim, html olan icerigim sadece özgecmisti google onu indexleyince ulasamadi uzantı değişinde ulaşılamadı.

ingöğretmeni
25-04-2012, 22:10
Seomoz makalelerinde okuduğum kadarı ile kullanıcıyı ek karakterlerden kurtarın diyor; yani .html = 5 karakter. Bunun dışında ise açıklayıcı uzantıları tercih edin şeklinde tavsiyeler mevcut. Dolayısı ile uzantısız olması sizin için daha iyi olacaktır bu bilgilere göre.

kuantum9
25-04-2012, 23:03
Seomoz makalelerinde okuduğum kadarı ile kullanıcıyı ek karakterlerden kurtarın diyor; yani .html = 5 karakter. Bunun dışında ise açıklayıcı uzantıları tercih edin şeklinde tavsiyeler mevcut. Dolayısı ile uzantısız olması sizin için daha iyi olacaktır bu bilgilere göre.
Çok iyi anladım faydalı bilgiler için herkese teşekkürler bilginize saglik..