PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsense kural dışı tıklama engelleme

ingöğretmeni
25-04-2012, 22:13
Adsense kural dışı ve kasti tıklamaları önlemenin yolu nedir? Başvurusu kabul görenlerin çoğu yasaklanmaktan şikayetçi. Sizler nasıl bir yol izliyorsunuz?

millisite.net
06-05-2012, 13:18
Google hak yiyor... Durup dururken hesabı siliyor, kazanılan paralar gidiyor... Soruyorsun yanlış ne yaptım diye, cevap vermiyorlar. Politikamız böyle diyor.

Akar
06-05-2012, 15:40
Google hak yiyor... Durup dururken hesabı siliyor, kazanılan paralar gidiyor... Soruyorsun yanlış ne yaptım diye, cevap vermiyorlar. Politikamız böyle diyor.

Vallaha hak yiyor olabilir ama kendi kurallarına göre hareket ettiklerine eminim. Dediğim gibi o kurallar adil olmayabilir. Ancak işleyiş kurallara göre, kafalarına göre değil. Ben ilk çıktığından beri adsense kullanan biri olarak bu kanaatteyim.

Sorun halinde net açıklama yapmamalarını ise doğru buluyorum. Dünyanın her yanından milyonlarca kulanıcının en az yüzbinlercesinin Google'ı adsense kullanımında kandırmaya teşebbüs etmesi karşısında bu çok normal. Sürekli net açıklamalar yapılsa, bu insanlar çok daha hızlı bir şekilde kandırmanın yollarını keşfedip zarara uğratabilirler. Kendi kurallarını kendi içinde değerlendirerek uygulaması ve bu konuda çok net bilgiler verilmemesi aslında reklamveren ve yayıncıyı koruyan bir durum; bunu anlamamız lazım.

Adsense kurallarını çok iyi bilmeliyiz, sonra bir yanlışlık olup sebepsiz yere yanlışlıkla yasaklanırsak da bu mümkün; olmaz diye bir şey yok. Netice için çok iyimser olmamak gerekse de yanlışlıkla yapılan işlemler itiraz-yeniden değerlendirme talebi ile düzeltilebiliyor.

Adsense kural dışı ve kasti tıklamaları önlemenin yolu nedir? Başvurusu kabul görenlerin çoğu yasaklanmaktan şikayetçi. Sizler nasıl bir yol izliyorsunuz?Çoğunluktan bahsetmek doğru olmaz, kendi çeveremizdeki çokluk doğru olabilir. Benim çevremde öyle bir çoğunluk yok mesela. Kuraldışı tıklama Google'ın kendi kontrol sistemleri tarafından farklı şekillerde algılanabiliyor. Bazıları yayıncının bazıları art niyetli ziyaretçilerin tıklamaları olarak değerlendirilebiliyor. "Geçersiz etkinlik" sadece yayıncı tarafından gerçekleştirildiği algısı oluştuğunda sorun oluyor, diğer durumlarda genelde yayıncının haberi olmuyor.

Kullanılan sisteme göre güvenli tıklama eklentileri bulunabiliyor. Joomla ve Wordpress için olması lazım mesela. Ancak ne kadar başarılılar bilmiyorum. Daha çok, bir ip'den tıklandıktan sonra reklamın aynı ip'ye görünmemesini sağalayan uygulamalar işe yarayabilir.

adsense click safe şeklinde arama neticelerine bakmak lazım.

Macit
06-05-2012, 21:40
Ufak ekleme adsense göze batmadığınız sürece aynı ip bazlı sonuçları engellemiyor fakat size bir uyarı veriyor, aynı ip adresinden yapılan tıklamalara karşı. Tabi bu uyarıyı alıyorsanız da ona göre dikkatli olmalısınız.

ingöğretmeni
28-05-2012, 20:46
Bu ip leri nereden öğrenip engelliyorsunuz acaba tam olarak.