PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ joomla 1.5.14 den 2.5 e geçişte sorun olur mu

altincag
27-04-2012, 14:58
Merhaba, forumda yeniyim. Bu konuyla ilgili yazılanlara baktım ancak güncel yazılar bulamadım. 1.5.14 olan sitemde çok sorun yaşamaya başladım, yükseltmek istiyorum. 2.5'e geçiş sağlıklı olur mu sizce? Ya da başka önerisi olan var mı?

Akar
27-04-2012, 15:35
1.5.14 zaten sorunludur, pek çok açık içerecek kadar eskimiştir. Siz yükseltme yapmasanız da sorun yaşayacaksınız. Bir an evvel yükseltme yapmalısınız. 1.5 sitenizi öncelikle son sürüm 1.5 ile güncelleyin:
Joomla! 1.5.x Son Sürüm - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-15-son-surum)
Paketin içindeki nstallation dizinini ayırarak, kalanların tamamını ftp üzerinden kendi site dizininize gönderin ve eksik aktarım olmadığını kontrol edin.
Ardından jUpgrade son sürümünü kurun ve yükseltme sürecini başlatın:
Downloads | jUpgrade | Downloads Home (http://redcomponent.com/free-downloads/cat_view/931-jupgrade) (üye girişi gerektirir.)
Bu yükseltme işlemini bileşen bir alt dizinde yapacağından çekinmenize gerek yok. Yükseltme sonrası eklentilerinizi kontrol edip gerekenleri yeniden kurun. Bazı eklentiler hem 1.5 hem 2.5 ile kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiş ara sürümlere sahiptir. Geçiş öncesi bunları kontrol edin, bu tür eklentilere shipseniz ilgili sürümlerine yükseltme yapın ve geçişi ondan sonra gerçekleştirin. Her eklentinin kendi geçiş prosedürü olabilir ve bazı eklentiler yükseltilemiyor olabilir. Bunşarı topluca sizin değerlendirmeniz lazım.

İşlemlerden evvel tam bir yedekleme yapmayı unutmayın. Sorun olursa yedeğe geri dönersiniz.

altincag
30-04-2012, 10:28
Zaten çok sorun yaşıyorum şu anda. Söylediklerinizi uygulayacağım, umarım sorun kalmaz. Teşekkür ederim.

Akar
30-04-2012, 19:33
Sorun yaşarsanız, Joomla 2.5 Kurulum-Güncelleme alanımızda bir konu açarak durumunuzu anlatmanız halinde yardımcı olmaya çalışırız. Geçişte de sorunlar olabilir ama sorunlar giderilir evvel Allah'ın izniyle. 150 civarında 1.0-1.5 göçü, 30 civarında 1.5-2.5 geçişi yaptım ve kendi yaptığım göçlerde çözülmeyen bir sorunla karşılaşmadım.