PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ joomlayı hosttan hosta taşıma

alidikme
29-04-2012, 01:04
mrb joomlayı bir hosttan diğer bir hosta taşırken çok takılıyorum sorunlar çıkıyor ne yapmam gerektiğini ayrıntısıyla biri anlatabilirmi bana

Akar
29-04-2012, 01:21
En kolay elle kullanıcı taşıması:
1. Dizini taşıyın
2. Veritabanına girdikten sonra dışarı aktarma ile alıp yeni sunucuda veritabanı oluşturduktan sonra içeri aktarın.

Yaşadığınız sorunlar nelerdir? Eski sunucu ve yeni sunucu kontrol panelleri nedir?

alidikme
29-04-2012, 04:14
Akar Abi aynısını yaptım şu anda site açılıyor gözüküyor
PNÖSAN Pnomatik, Hidrolik, Buhar, Teknik Malzeme San. ve Tic. Ltd. Şti. © 2010 (http://www.pnosan.com)
daha önce türkçe karakterli olan www.pnösan.com a yükledim ama onu installation dizinin hosta yükledim joomla kurdum sonra veri tabanının içini boşaltıp veri tabanına aktardım lakin içinde sitenin çerezi olmayan bilgisayarlar bu siteyi açamadı
o da şimdi açık istersen onada bir bak sende açılacakmı
şu anda PNÖSAN Pnomatik, Hidrolik, Buhar, Teknik Malzeme San. ve Tic. Ltd. Şti. © 2010 (http://www.pnosan.com) u senin dediğin gibi yaptım sorun yok gibi duruyor

alidikme
29-04-2012, 04:17
Akar abi sitenin www adresini yazdığım gibi bu forum sitesin de title alıyor bu sitenin çalıştığı anlamına gelen bir sinyal mi türkçe karakterli olandan böyle bir şey çıkmadı dikkatini çektiyse

Akar
29-04-2012, 08:18
Site açılıyor, bir sorun görmüyorum ben.

alidikme
29-04-2012, 12:44
Saol Akar Abi sorun yok gibi duruyor Teşekkürler

Sahin
26-05-2012, 20:19
Merhabalar.

Yeni bir başlık açmadan buraya yazayım. Siteyi taşımak istiyorum. Eski hostingde database adında "-" karakterini kullanmışım. Yeni taşıyacağım hostingde ise "-" karakterine izin vermiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Bir de eski hostta database user 8 karakter , yeni hosting de ise 7 karaktere izin veriyor :bozulmus:

M.Enes AYDÜZ
26-05-2012, 20:58
Yeni yere dosyalarınızı ve sql dosyanızı taşıdınız mı? Taşıdıktan yapmanız gereken tek şey configuration.php dosyasını açmak ve yeni veritabanı bilgileriyle, yeni tmp ve log dizin yolunu yazmak.

Sahin
26-05-2012, 21:27
Taşımıştım.

Gözümden kaçan cpanel girişinde yeni hosting firmasının kullanıcı adına bir harf eklemesi olmuş.Onu configuration.php dosyasında değiştirmemişim. Teşekkürler, yok yere meşgul ettim kusura bakmayın.