PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xampp ile localde kurulum ve mysql sorunu?

avarbey
01-05-2012, 11:03
Merhabalar. Lokalde joomla kurmak istiyorum. Xampp kurdum ve joomla kurulumuna başladım. Joomla kurulumunda 4. Adım veritabanı bölümünde gerekli boşlukları doldurarak sonraki butonuna tıklıyorum. Herhangi bir hata vermiyor. Ama aynı sayfada kalıyor. Veritabanına baktığımda tabloların oluşturulduğunu görüyorum. Tekrar sonraki dediğimde "Son sorgu geçersiz bir güvenlik anahtarı içerdiği için reddedildi. Lütfen sayfayı yenileyerek tekrar deneyin" uyarısını veriyor. Ayrıca bilgisayarımda mysql kurulu durumda. Neden kaynaklı olabilir? Nasıl çözerim? Teşekkürler.

Akar
01-05-2012, 15:28
İşletim sistemi ve xampp sürümünüz nedir? Ben bugüne kadar böyle bir sorun yaşamadım. Varsayılanda kullanıcı olarak root kullanıp parolayı boş bırakıyorsunuz.

avarbey
01-05-2012, 16:24
Windows 7 işletim sistemi ve xampp 1.7.7 versiyonunu kullanıyorum. Mysqlde de kullanıcı adı belirtmemiştim. root ve şifre yok. Zaten veritabanına bağlanıp tabloları oluşturuyor. Problem şu ki; joomla kurulumu diğer adıma geçmiyor.

Akar
01-05-2012, 16:42
Windows 7 için başka hata bildirenler de olmuştu. Bir şey diyemeyeceğim, ben win7 kullanmıyorum, tecrübe etmedim hiç. Wamp deneyin bir de isterseniz.

avarbey
06-05-2012, 15:40
Wamp ve easyphp de denedim ama değişen bir şey olmadı.. yine 4. adımda kalıyor?

Akar
06-05-2012, 15:53
Yalnız kullanıcı adı için root kullanmanız lazım, o varsayılan kullanıcıdır neticede elle oluşturulmuyor. Parola boş kalacak.

Macit
06-05-2012, 21:46
Windows 7 e gayet iyi çalışıyor, fakat sistemde kurulu olan herhangi bir virüs programı tarzında programlar engelliyor olabilir, yada kullandığınız portda bir çakışma olabilir, programın çalışabilirliğini kontrol edin herhangi bir engelleme olmasın.