PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ K2 Blog sayfası alt kategori resmi görünümü

belkim
02-05-2012, 02:11
Sinema, Sergi, Konser, Seminer vb. sayfalar yapmak istiyorum, bunun icin k2 bileşeninde k2 blog hazırladım sorunum kısaca söyle,

ana kategori : "Sinema Rehberi" sinema kategorisine resim atadım 400px genisliginde
alt kategori : "Gelecek Filmler" bu kategoriye de 400px resim atadım.
alt kategori : "Gösterimdeki Filmler" bu kategoriye de 400px resim atadim.

Ana menüye "Sinema" menusu ekleyerek kategori blog sayfası ekledim ve sadece "sinema rehberi" kategorisini sectim.

"sinema" menusune tıkladıgımda "Sinema Rehberi" kategorisi icin hazırladıgım resim sayfayı tam kaplıyor, diger alt kategorilerde iki sutun seklinde gozukuyor buraya kadar bir sorun yok. sorun sadece bu iki sutundaki "Gelecek Filmler" ve "Gösterimdeki Filmler" kategorisinin resimleri iki sutun oldugu icin yarısı gozukuyor. K2 genel ayarlarında kategori resmi boyutunu 400px yaptım, alt kategori resimlerini blog sayfasında ornegin 150px seklinde iki sutun olarak yapmak istiyorum.

tdepkamil
02-05-2012, 17:29
Bileşenler > Kategoriler > Kategori ismi (ör: sinema) > Sağ tarafta öge resmi seçenekleri kısmından düzenleyebilirsiniz...

belkim
02-05-2012, 21:20
793

hocam yüklediğim resime bakarsanız yapmak istediğim şeyi daha iyi anlatmış olurum sanırım,

tdepkamil
03-05-2012, 21:26
yapmanız gerken kısaca şu:

1- öncelikle ana kategorinin resim genişliğini ayarlayıp seçtiğiniz resmi kategoriye ekleyiniz; örneğin. 960px genişlik
2- alt kategorilerde ise kategori resmini açıklama kısmına ekliyorsunuz. alttaki resme bakınız...

797

belkim
03-05-2012, 23:30
hocam zaten en son dediginiz gibi yapmaya calisacagim, ben bu şekilde yapmadan otomatik olarak yapmak icin ugrastim ama sanırım k2 de blog gorunumu sayfasinda alt kategori resimleri icin buyukluk kucukluk ayarı yok, olsaydi ne iyi olurdu :))

hocam dediginiz yontemde de soyle bir sorun var, alt kategoriye tıkladıgımızda sayfanın ust kısmında kategori resmi sayfayı kaplamış şekilde olmayacak, yani alt kategori icin hazırladıgım 400px genisligindeki resim ust kısımda gozukmuyor olacak :))

yorumlarınızı bekliyorum,

belkim
03-05-2012, 23:55
hocam zaten en son dediginiz gibi yapmaya calisacagim, ben bu şekilde yapmadan otomatik olarak yapmak icin ugrastim ama sanırım k2 de blog gorunumu sayfasinda alt kategori resimleri icin buyukluk kucukluk ayarı yok, olsaydi ne iyi olurdu :))

hocam dediginiz yontemde de soyle bir sorun var, alt kategoriye tıkladıgımızda sayfanın ust kısmında kategori resmi sayfayı kaplamış şekilde olmayacak, yani alt kategori icin hazırladıgım 400px genisligindeki resim ust kısımda gozukmuyor olacak :))

yorumlarınızı bekliyorum,

hocam biraz zor oldu ama hallettim alt kategorilerin acıklama kısmına 200px, kategori resmi kısmınada 400px resimleri ayarladım, daha sonra kategorilerin resimleri gosterme seceneklerinden istediğim duzene saglayana kadar deneyerek yapmak istediğim icerik bicimini düzenledim.

kısacası sorunu cozmus oldum, ilginize teşekkürler

798