PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir Modül Pozisyonun da iki modül yayınlamak

alidikme
02-05-2012, 22:11
Herkese selam
bir modül pozisyonunda iki modül yayınlamak istiyorum lakin ikincisini alta atıyor bende çözümü ikinci modüle margin-top:-35px; vererek çözdüm lakin bu yaptığım farklı browser larda sorun çıkartırmı cep telefonlarında olsun css sorunu çıkarmı resimleride ekliyorum anlatımım zayıf birazda794
margin-top:-35px; verincede görünüm düzeldi795 bana ileride sorun olurmu?????

angelaus
02-05-2012, 22:20
Bu durumlarda CSSlere bakmak lazım.

2. modüle sınıf-sonek verilerek ek CSS kodları yaratılabilir.

alidikme
02-05-2012, 22:22
peki şuanda bu durum sorun çıkartırmı bana istersen sitenin ismini verebilirim

alidikme
02-05-2012, 22:50
sınıf son ek vericemşimdianladım peki bu sınıf son ekte yalnızca margin-top:-35px sitilini mi belirteceğim ve bu sınıf son ek style.css dosyasında mı olucak bu konuda zayıfım

doguhan
02-05-2012, 23:32
margin-top:-35px; CSS parametresi W3C standardında olduğundan W3C uyumlu browser larda sorunsuz çalışır.

Akar
03-05-2012, 00:26
Son ek, temanın aktif olarak kullandığı (tema index.php dosyasından bağlantısı verilmiş) tüm css dosyalarında kullanılabilir. Bir sınıf için son ek belirlerken, girdiğiniz sitiller sunucu tarafından o sınıfın asıl sitillerinin üzerine yazılır. Buna göre dilediğiniz sitilleri yeniden yazar dilediklerinizi yazmazsınız. Yani aynı olmasını istediğiniz sitilleri yazmanıza gerek yok, onları ana sınıftan okur. Sadece değiştirmek istediklerinizi yazarsanız onları ana sınıfın üzerine yazarak dilediğiniz düzenlemeyi yapmış olur.

Mesela ana sınıfta
margin-top: -25px
border: 1px solid #ccc

Son ek için border kalacak ve sadece margin değerinde değişiklik yapılacaksa:
margin-top: -35px
demeneiz yeterli.

alidikme
03-05-2012, 01:48
Son ek, temanın aktif olarak kullandığı (tema index.php dosyasından bağlantısı verilmiş) tüm css dosyalarında kullanılabilir. Bir sınıf için son ek belirlerken, girdiğiniz sitiller sunucu tarafından o sınıfın asıl sitillerinin üzerine yazılır. Buna göre dilediğiniz sitilleri yeniden yazar dilediklerinizi yazmazsınız. Yani aynı olmasını istediğiniz sitilleri yazmanıza gerek yok, onları ana sınıftan okur. Sadece değiştirmek istediklerinizi yazarsanız onları ana sınıfın üzerine yazarak dilediğiniz düzenlemeyi yapmış olur.

Mesela ana sınıfta
margin-top: -25px
border: 1px solid #ccc

Son ek için border kalacak ve sadece margin değerinde değişiklik yapılacaksa:
margin-top: -35px
demeneiz yeterli.

Teşekkür ediyorum Akar Abi
Ben style.css de atanan sınıfa direkt olarak değeri ekledim sanırım anlatımlara göre sorun çıkmaycak en sonunda da son ek konusunda bilgim netleşti destekleriniz için teşekkürler