PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tema sorunu mu ?

besyo33
04-05-2012, 16:07
799

şu iki ingilizce yazıyı (more news , login register ) türkçe yapamadım lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Akar
04-05-2012, 16:53
Temanın dil dosyasında varsa oradan, yoksa o alanda kullanılan eklentinin dil dosyası ya da kod dosyasından düzenlemeniz gerekir. Temanız ücretli değilse daha detaylı yardımcı olalım.

besyo33
04-05-2012, 19:45
evet ücretli degil ve joomlada yeniyim dil dosyasına nereden ulaşabilirim

Ümit
04-05-2012, 20:13
Notepad++ > Arama > Dosyada Bul (Tema klasörleri) > "more news" olarak arama yapın.

besyo33
04-05-2012, 20:27
Notepad++ > Arama > Dosyada Bul (Tema klasörleri) > "more news" olarak arama yapın.

Dediginizden pek bir şey anlamadım

Ümit
04-05-2012, 20:35
www.notepad-plus-plus.org

Yukarıdan programı indirerek tema dosyaları içinde arama yaparsan muhakkak bir sonuca ulaşabilirsin demek istemiştim.

Akar
05-05-2012, 01:41
Dil dosyaları language ve administrator/language altında kendi dil kodu ile yer alır. Yabancı bir tema olduğuna göre en azından varsayılan dil olarak İngilizce dil dosyası vardır diye düşünüyorum; bu da söylediğim dizinlerdeki en-GB klasöründe yer alır. Oraya etki eden şey tema değil de manşet modülü gibi bir şey de olabilir. Dil dosyası eklenti türü ve ismini dosya adı olarak kullanır. Temalar DilKodu.tpl_tema-ismi.ini ve modüller DilKodu.mod_modul-ismi.ini şeklinde olur. Bu dosyaları kontrol etmeniz lazım. DilKodu dediğim kısım en-GB, tr-TR gibi hangi dil ve hangi ülke olduğunu gösteren kısa çağrı kodudur. Ümit'in dediği gibi notepad++ ya da benzeri gelişmiş araçlarla bir kelimeyi yahut kelime grubunu dosya ve dizinlerin içinde arayabilirsiniz.

Aradığınız şey dil dosyalarında yoksa temanın ya da eklentinin kod dosyalarına bakmanız gerekebilir. Temaya ait küçük bir resim üzerinden daha fazla şey söylemek mümkün değil.

besyo33
05-05-2012, 02:13
Dil dosyaları language ve administrator/language altında kendi dil kodu ile yer alır. Yabancı bir tema olduğuna göre en azından varsayılan dil olarak İngilizce dil dosyası vardır diye düşünüyorum; bu da söylediğim dizinlerdeki en-GB klasöründe yer alır. Oraya etki eden şey tema değil de manşet modülü gibi bir şey de olabilir. Dil dosyası eklenti türü ve ismini dosya adı olarak kullanır. Temalar DilKodu.tpl_tema-ismi.ini ve modüller DilKodu.mod_modul-ismi.ini şeklinde olur. Bu dosyaları kontrol etmeniz lazım. DilKodu dediğim kısım en-GB, tr-TR gibi hangi dil ve hangi ülke olduğunu gösteren kısa çağrı kodudur. Ümit'in dediği gibi notepad++ ya da benzeri gelişmiş araçlarla bir kelimeyi yahut kelime grubunu dosya ve dizinlerin içinde arayabilirsiniz.

Aradığınız şey dil dosyalarında yoksa temanın ya da eklentinin kod dosyalarına bakmanız gerekebilir. Temaya ait küçük bir resim üzerinden daha fazla şey söylemek mümkün değil.

malesef sorun devam ediyor sitem Besyocuların Tek Adresi - Ana Sayfa (http://www.besyocuyuz.com)

Akar
05-05-2012, 04:44
Bu ücretsiz bir tema değil. Söylediklerimi yapacaksınız... Başka çaresi yok bu işin yani. Ücretli tema üzerinde genel alanlarımızda daha fazla yardımcı olamayız. Yapabileceğiniz tüm detayları zaten vermiş bulunduk. Bu verdiğimiz bilgilerle sorununuzu çözebilirsiniz. Ücretli eklentiler için daha fazla bilgiyi sadece Özel Üye forumlarında paylaşabiliyoruz. Ancak dediğim gibi; söylediklerim sorunu düzeltmeniz için yeterlidir normalde.