PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ admin ve www

ingöğretmeni
05-05-2012, 15:31
Merhabalar arkadaşlar. http://siteadi .com/administrator şeklinde giriş yaptığımda temamın stil dosyalarına ulaşamıyorum. Bunu özellikle JCE editör kullanırken farkettim. JCE'nin yapılandırmasında typography.css yolunu belirtip "custom" olanı seçtiğimde stiller açılması gerekiyor bildiğim kadarıyla.

www ye yönlendirme nasıl yapılabilir yönetim için ya da bu www olmamasına karşın nasıl çözülebilir?

2.5.4 sürümüm ve AceSef kullanıyorum.

Akar
05-05-2012, 17:02
www olsun olmasın bu sorunun yaşanmaması lazım normalde. www yönlendirmesi sadece yönetim için değil tüm site için de yapılabilir htaccess ile ama bence gerek yok. configuration.php dosyasında live_site satırını doldurarak bir dener misiniz?

ingöğretmeni
05-05-2012, 21:58
Sanırım ben sorunu yanlış tespit ettim. Sorun www olup olmaması değil JCE'nin stilleri uygulamaması. Elim kolum bağlandı şimdi. Tek tek
kodları açıp eklemek zorunda kalıyorum. İşin garip yanı ise şu ki aşağıya açılan menüde stiller görünüyor. Örneğin elle

<ul class="uygunstil">
<li>yazı</li>
</ul>

giriyorum ve ardından birden ardından diğer stiller çalışır hale geliyor. Bir nevi tetikleyici gibi; ancak yeni makale açıp stili uygulamaya kalktığımda olmuyor stil eklenmiyor. Bu div için geçerli değil. Biraz karışık durum açıkçası.

ingöğretmeni
05-05-2012, 22:04
Buna ek olarak div ile girilen il stilden kurtaramıyorum sürekli tekrar ediyor yeni satıra geçince :(

mhusty
05-05-2012, 22:17
durup dururkenmi böyle oldu ?

ingöğretmeni
05-05-2012, 22:59
Ben normalde kendim elle girerim; ancak çok fazla şey olunca stilleri kullanmak istedim şimdi sıkıntı yarattı. Nerede yanlış yapıyorum bilemedim.

Akar
05-05-2012, 23:34
Ben kavrayamadım olayı maalesef.

ingöğretmeni
06-05-2012, 20:05
Ben de kavrayamadığım için ifade edemedim. Kusura bakmayın elle girmeye devam. Dilerseniz konuyu silin çok dağınık ve amaçsız bir konu oldu.

denisdulici
07-05-2012, 20:16
"AceSEF => Configuration => URLs => www Redirection" seçeneğini "With www" yaparsanız bütün linkler www'ye yönlendirilir, yönetim dahil.