PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ joomla 2.5 tema

alidikme
05-05-2012, 17:05
joomlqa 1.5 te index.php dosyasında istediim gibi değişiklik yapabiliyordum lakin joomla 2.5 te index.php de hiçbir şey bulamadım joomla 2.5 çalışma sistemi nasıl bir değişiklikmi oldu farklılıkmı var bana yardımcı olabilirmisiniz yada bu konuyla alakalı eğitim varmı????

mhusty
05-05-2012, 17:08
Temalarda kullanılan iskelete göre değişiyor.. Mesela YooTheme temalarında genellikle warp klasörü altında temanın dosyalrını saklıyor.Joomlart T3 Fremawork yapısını kullanıyor temadan temaya değişiyor yani..

Akar
05-05-2012, 17:08
joomlqa 1.5 te index.php dosyasında istediim gibi değişiklik yapabiliyordum lakin joomla 2.5 te index.php de hiçbir şey bulamadım joomla 2.5 çalışma sistemi nasıl bir değişiklikmi oldu farklılıkmı var bana yardımcı olabilirmisiniz yada bu konuyla alakalı eğitim varmı????Hayır, çalışma sisteminde farklılık yok, birkaç komutta farklılık var ama sizin dediğiniz şey başka. Sizin dediğiniz şey kendi kullandığınız tema ile ilgili. Bazı temalar index.php dosyasında sadece temanın kod dosyalarına ya da onları yöneten frameworke atıfta bulunur. Dosyalar temaya göre farklı yerlerde olabilir. Mesela bazıları tema klasörünün içinde ayrı bir layouts ya da blocks dizininde olabilir. T3 gibi frameworklerde ise gereken dosyalar tema klasöründeki core/ dizininde yahut plugins dizininde olabilir.

alidikme
05-05-2012, 17:12
Burada ücretsiz olarak yayınlanan zt_xenia25 temasında çalışıorum modül pozisyonu eklemek istediğimde filan bana bu gerekli ayrıca footerda yazı var oda sanırım oradan geliyor nasıl değiştirebilirim bu yapı hakkında bilgim yok

Ümit
05-05-2012, 17:37
Tema "templates/zt_xenia25/libs/layouts/" klasörü içinden yönetilebiliyor.

Modül pozisyonu eklemek isterseniz "templates/zt_xenia25/libs/layouts/default.php" dosyasını kullanın.

Footer alanı için yine aynı dosyanın 433. satırını kontrol edin.

http://www.google.com.tr/search?ix=ucb&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=site%3Aforum.joomla.gen.tr+mod%C3%BCl+pozisyonu+ eklemek

alidikme
05-05-2012, 17:48
Çok teşekkür ediyorum hepinize heralde artık yol alırım joomla 2.5 te ilk çalışmam