PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkçe karakter Sorunları, Arşivlenmiş içerikteki sorun ve Ön sayfa düzenlenmesi

osmanustalar
07-05-2012, 13:48
Bt Arise temasını kullanıyorum.
Öncelikle sorunlarım, Üst Menüde ve Arşivlenmiş İçeriklerdeki Türkçe Karakter Sorunu.
Arşivlenmiş içerikleri listelerken, Makale başlığın altında " . " işareti yapiyor. Bunun css dosyasından bulamadım.
Yardımcı olur musunuz?
834

835

Anasayfadaki görünümü aşağıdaki şekilde yapmak istiyorum. Herhangi bir kategoriye makale eklersem direk ön sayfada 100 karakterini kısıtlayarak yayınlasın, ve resimdeki gibi reklam bölümleri olsun istiyorum. Daha zarif duruyor.
Tabi bu içeriklerin hem resmine hem başlığına hemde içerikteki yazısına tıklandığı zaman o makaleye gitsin. (Devamını Oku butonu yerine)

836

Son 1 hafta içerisindeki eklemiş olduğum makalelerde YENİ ibaresi olsun istiyorum.
Bunların hepsi mümkün müdür :(

İlgilenecek olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Karşı
07-05-2012, 16:12
Menüdeki sorun menünün css kodlarından text-transform:uppercase satırının text-transform:none yapınca düzeliyor
İş yerinde olduğum için daha detaylı bilgi veremiyoru şu anda.. keşke link verseydininz..

osmanustalar
07-05-2012, 16:14
Buyrun site linki : Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı - Resmi Web Sayfası - Ana Sayfa (http://www.hayvakfi.org/)
Arşivlenmiş içerik linki : Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı - Resmi Web Sayfası - Gönül Sohbetleri (http://www.hayvakfi.org/index.php/gonul-sohbetleri)

ve resimlerde bazı şeyleri göstermiştim :)
May = Mayıs olarak nasıl düzenlerim?
Arşivlenmiş içeriğin başlığının altında sadece Gösterim sayısını göstermek istiyorum, diğer herşeyi kaldırmam gerekiyor?

Akar
07-05-2012, 17:59
1. BT Arise temasını ben de kullanıyorum ve varsayılan font desteği Türkçe desteğini tam olarak sağlamıyor. Bunun için ben o fontları ayrıca temada kendim çağırarak sorunu çözdüm. Sizin sorundan kastınız sadece büyük harflerdeki sorun ise o isimleri siz de büyük gireceksiniz ya da Karsi'nin dediği gibi menü sınıflarından uppercase nitelemesini kaldıracaksınız ki büyütmesin.
2. Ana sayfayı o şekilde yapmanız için bu tema uygun değil. Onu yapmanız için gavick news pro gk4 önerebilirim ama temanın blok yapısı buna pek uygun değil. Hele reklamları için içine katarsak kesinlikle uygun değil. Reklamları saymazsak dediğim eklentiyle deneyebilirsiniz.

Karşı
07-05-2012, 18:12
Bt-arise temasının ayarlarına girdikten sonra orada css atamak için alan vardı makale başlığı için text-transform:none stilini yazarsanız makale başlıklarındaki Türkçe karakter sorunuda düzeliyor kurmuştum temayı ama blok yapısı bana uygun değildi

May=mayıs nasıl düzeltirsin bilmiyorum ama diğerleri css ile düzeliyor text-transform:none

Akar
07-05-2012, 18:17
Bt-arise temasının ayarlarına girdikten sonra orada css atamak için alan vardı makale başlığı için text-transform:none stilini yazarsanız makale başlıklarındaki Türkçe karakter sorunuda düzeliyor kurmuştum temayı ama blok yapısı bana uygun değildi

May=mayıs nasıl düzeltirsin bilmiyorum ama diğerleri css ile düzeliyor text-transform:noneStandart font için belki ama ben temanın kullandığı diğer Google fontlarda Türkçe sorunu yaşadım. Baktım, o fontların Türkçe desteği aslında var Google'da. Yani Google Font kullanıyor ama Google Font'da var olan Türkçe karakter desteğini alamıyor. Ben de onun üzerine temada var olan seçtiği fontu ayrıca temaya kendim çağırdım Google Font üzerinden.

osmanustalar
07-05-2012, 23:12
Standart font için belki ama ben temanın kullandığı diğer Google fontlarda Türkçe sorunu yaşadım. Baktım, o fontların Türkçe desteği aslında var Google'da. Yani Google Font kullanıyor ama Google Font'da var olan Türkçe karakter desteğini alamıyor. Ben de onun üzerine temada var olan seçtiği fontu ayrıca temaya kendim çağırdım Google Font üzerinden.

Yapmış olduğun googleden çağırma işlemlerini paylaşman mümkünmü :) K2 nedir? Bu içerik düzenleme bileşeni sizce gerekli birşey mi? Sonucta sitemde üyelik sistemi vs yok. sadece resimli makaleler mevcut bu kadar.

Akar
07-05-2012, 23:29
Yapmış olduğun googleden çağırma işlemlerini paylaşman mümkünmü :) K2 nedir? Bu içerik düzenleme bileşeni sizce gerekli birşey mi? Sonucta sitemde üyelik sistemi vs yok. sadece resimli makaleler mevcut bu kadar.K2 hakkında sorularınızı uygun alanlarda sorabilirsiniz. Bir başlık altında farklı başlıklarda sormayalım ki herkes faydalanabilsin.

Google Fonts sitesinde seçtiğiniz fontu sitenize ekleyebileceğiniz yöntemler çeşitli alternatiflerle gösterilir. Ben onlardan head içinde çağırma yöntemini kullanmıştım. Ancak sizin sorununuz bu mudur tam olarak emin değilim.

osmanustalar
08-05-2012, 10:31
"Google Fonts sitesinde seçtiğiniz fontu sitenize ekleyebileceğiniz yöntemler çeşitli alternatiflerle gösterilir. Ben onlardan head içinde çağırma yöntemini kullanmıştım. Ancak sizin sorununuz bu mudur tam olarak emin değilim."

Sitemdeki türkçe karakterlerin çözümünü istiyorum. Bahsetmiş oldugunuz head tagı işimi görüyor mu? yada farklı sağlıklı yöntemler nelerdir? Yarın birgün google fontunu değiştirse, head tagı ile benim fontlarda değişmiş olmaz mı?

dğer bahsetmiş olduğunuz modüllerle ilgili çalışma yapıyorum şuanda, arşivlenmiş içeriklerdeki, içeriklerin başındaki " . " işaretini nasıl kaldırabilirim?
http://forum.joomla.gen.tr/attachments/joomla-2-5-tema/835-turkce-karakter-sorunlari-arsivlenmis-icerikteki-sorun-ve-sayfa-duzenlenmesi-arsivlenmisicerik.jpg

M.Enes AYDÜZ
08-05-2012, 21:11
template.css dosyasını açın. 508nci satırda

ul#archive-items > li

seçicisi var. Buraya background: none; kodunu ekleyin. Böylelikle başlıklardaki noktalar kaybolacaktır.

Yani bu şekilde olması lazım.

ul#archive-items > li {[/COLOR]

line-height: normal;
overflow: visible;
padding: 0;
margin: 0;
background: none;
}

osmanustalar
09-05-2012, 09:06
Allah razı olsun en sonunda buldum :))
\httpdocs\plugins\system\jat3\jat3\base-themes\default\css içerisindeki template.css'ymiş.
Bunu bulmamda hiç kolay olmadı :)

Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı - Resmi Web Sayfası - Ana Sayfa (http://www.hayvakfi.org)
yazı fontları çok kötü duruyor? Yani türkçe karakterli olanlar. Bunlara nasıl çözüm bulabiliriz?

smnkz
27-06-2012, 23:56
[QUOTE=Akar;12606]1. BT Arise temasını ben de kullanıyorum ve varsayılan font desteği Türkçe desteğini tam olarak sağlamıyor. Bunun için ben o fontları ayrıca temada kendim çağırarak sorunu çözdüm.

Hocam merhabalar Google den hangi fontu kullandınız acaba Türkçe destekli bir font bulamadım ben. Kullandıklarım da aynı sorun devam etti.