PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Css float left

yalcin
10-05-2012, 10:59
870
D7 standart başilangıc teması bartikmiydi tam olarak hatırlamıyorum neyse Views slideshow eklentisi vidosu ile bişeyler yapmaya çalıştım bu resimdeki alt alta dizili 4 adet resmi float : left ile yanyana dizip margin raight : 10px ; ilede aralını acmam gerekiyor fakat resimde mavi ile seçili olan div class="views-content-field-slider-image" satırını D7 nin her yerinde tüm style dosyalarında aradıysamda bulamadım bu classı bulup içine float ı uygulamak istiyorum resimde sag tarafta gözüken bloklarda da yok sadece sağ bloklarda en ustteki satır içi öğe {} yazılı yere float uygulayınca tek bir adet resmi sola yaslıyor ama sonraki resimler gene alt alta dizili kalıyor kısaca bu 4 resmi nasıl nasıl yanyana dizebilirim ?

Macit
10-05-2012, 17:23
css i paylaşırmısın yardımcı olayım.

Mehmet ULUÇ
10-05-2012, 18:05
Views slideshowda float:left; daha önceki tüm denemelerimde çalışmadı. Multiple images per slide | drupal.org (http://drupal.org/node/1090788) adresinde yapmış olduğunu belirtiyor adam ama ben yapamadım, değişik yöntemler dedenediysem de ne yazık ki olmadı. Jcarousel Lite eklentisi kullanarak aşmıştım ben de ama onun da ne yazık ki D7 sürümü yok.

yalcin
11-05-2012, 03:47
öncelikle yanıtlar için tesekkur ederim . Çözümü şöyle buldum Drupalin kurulu oldugu dizinde arama yaparak *.css komutu ile dizindeki tüm style dosyalarını buldum daha sonra <div class =".views-content-field-slider-image" > satırından yola çıkar ak drupal dizininde buldugum tüm css dosyalarının hepsini birden editor ile acıphepsinin en alt satırına

.views-content-field-slider-image {
float: left;
margin-right: 10px;
}

komutunu ekledim ve istediğim sonucu elde ettim tam dosyayı bulmak biraz zor oldu tek tek denedim ama dogru dosya

sites\all\modules\views_slideshow\views_slideshow. css
dosyasıymış

Mehmet ULUÇ
11-05-2012, 17:11
Şimdi öncelikle ben durumu yanlış anladım sanırım. Anladığım kadarıyla sen slideshow içindeki resmi sola yaslama çabasındasın şimdi anlayabiliyorum. Oysa benim anladığım çok farklı bir durumdu. Firebugla bulduğun bir değer css dosyalarında illa olacak diye bir kaide yok. Bunun yanısıra modul css dosyalarına css kodları yazmak kesinlikle önerilmez çünkü güncellemelerle uçar giderler. Bunun için kullandığın temanın herhangi bir css dosyasına kodlarını yazman yeterli olacaktır. Sitede yüklenen css dosyalarından herhangi birine kodların yazılması yeterlidir yani.