PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni kurulan site Veritabanını WEB'e taşımak

titili
12-05-2012, 09:52
Merhaba;
Önceleri joomla kurulum hataları ile boğuşmuştum,sonunda xampp ile sorunu aşınca,örnek sitemi kurdum.
Ancak bu siteyi bir internet adresine ''Domain'',''Host'' nasıl yükleyeceğim.
Sitemi sadece localhostta çalıştırabiliyorum.İnternet erişimine yada daha doğrusu bir web sitesine nasıl dönüştüreceğim.

NOT:no-ip ve CO.CC - Free Domain name registration + Free DNS service. (http://www.co.cc) sitelerinde hesap açtım ama örnek sitemi buralara nasıl taşıyacağım yada neler yapmam gerekli bilemiyorum:anlamamis::anlamamis::anlamamis:

titili
12-05-2012, 10:09
WEB yayını adımını atmaya,bir şey bilmeden başladım,hatamı ettim acaba!
Çok öğreneceklerim olsada yinede bir yerden başlamam lazımdı diye düşünüyorum.
Bir site kurdum ama sadece localhostta ))

Yardım amaçlı yazılarınız olursa memnun olacağım.Şimdiden teşekkürler...

titili
12-05-2012, 23:01
Araştırmadan sorun gibi gelen deneyimsizliğim ile burada yer açtığım için özür dilerim.
Biraz araştırınca domain ve host hesabları açtıktan sonra bu hesaplarda ayarlar bölümünden gerekli araç ve destekleri aktifleştirip öyle işlem yapılacakmış.
Yinede buraya yazmam bir işe yaradı,yazımdan sonra araştırma ihtiyacı duydum ne kadar deneyimsiz olduğumuda gördüm ((
Fakat bu sayede bir şeyler öğrenmeye başladım.
Hepinize kolay gelsin.Şimdilik hoşça kalınız...

Akar
12-05-2012, 23:26
Sabahtan beri 3 mesaj yazmışsınız ama görmemişiz :) Haftasonları biraz sakin geçiyor demekki.

Her yerde geçerli aktarma yöntemi:
1. Site dizininizi bir ftp aracı ile aldığınız hosting yayın hesabına aktarın.
2. Joomla veritabanına girip tablolarınızı seçerek dışarı çıkartın, yeni sunucuda veritabanına girip bunları içeri aktarın.

Bu kadar basit :)

Bu işlem sonrasında, configuration.php dosyasında tmp ve log dizinlerini düzenlemeniz, bu dizinlere ihtiyaç olduğunda sorun olmaması için gerekir. Siteniz aslında bu düzenlemeyi yapmasanız da çalışır. Ancak mesela tmp dizinine eklenti kurulumlarında ihtiyaç duyar sistem. O zaman bu dizin yolunun dosyada doğru tanımlanmış olması gerekir. Dizin yolu normalde kurulum esnasında otomatik algılanarak dosyaya ekleniyor. Aynı şekilde log dizini de eğer sistem günlük kayıtlarını etkinleştirirseniz gerekir. Bu pek kulanılmaz, zira pek çok sunucuda hata kayıtları zaten site dizininde otomatik olarak bir error.log dosyasına kaydedilir.