PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Ultimate Google AdSense by Websoft Paketini Kaldıramıyorum

By_YoLcu
12-05-2012, 11:04
Ultimate Google AdSense - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/affiliate-systems/google-ads/18730)
Bu Paketi Kurdum Fakat Şimdi Kaldırmaya Çalıştığımda Aşağıdaki Hatayı veriyor.

XML dosyası yükleme başarısız.
/home/pdrevico/public_html/administrator/manifests/packages/pkg_ugambw.xml
XML: failed to load external entity "/home/pdrevico/public_html/administrator/manifests/packages/pkg_ugambw.xml"
Paket Kaldırma: Bildiri dosyası kayıp

By_YoLcu
13-05-2012, 14:17
Güncel

Ümit
13-05-2012, 14:48
Kaldırmak için "administrator/manifests/packages/pkg_ugambw.xml" dosyasını referans alıyor. Eklenti dosyalarına bakıldığında bu dosyanın eklentinin uygulama ekinde olduğu görülüyor. Yukarıdaki yolu izleyerek "pkg_ugambw.xml" dosyasının orada olup olmadığını kontrol edin. Eğer yoksa, o alana o dosyayı göndererek tekrar silmeyi deneyin.

By_YoLcu
13-05-2012, 14:55
Benim Aklıma da Bu Yolu Denemek Geldi Ama pkg_ugambw.xml Dosyasını Bulamıyorum Bileşeni İndirdim Ama İçinde Öyle Bir Dosya Yok :S

Başka Bir Yolu Var mı Kaldırmanın?

By_YoLcu
13-05-2012, 15:00
Çözdüm Hocam Çok Teşekkür Ederim

Yeniden Kurdum Paketi ve ugambw.xml Diye Bir Dosya Atıyor Oraya Onun Adını pkg_ugambw.xml Olarak Değiştirdim. Sonra Tekrar Kaldırdım İşe Yaradı (:

Akar
13-05-2012, 22:57
Burada yeri gelmişken madem açıklayalım. Yeni Joomla serilerinde, bileşen, uygulamaeki, modül vesair, birden fazla birlikte çalışan eklentiyi aynı anda kuran paketler pkg olarak kuruluyor. Eklenti yöneticisinde de bu tür uygulamaları listeleyebilirsiniz. Kaldırırken bu paketlerin xml dosyaları aynı anda tüm yan eklentilerle beraber kaldırabilmeyi sağlıyor. Dolayısıyla bunları kurar kaldırırken olması gerektiği gibi hareket etmek lazım, yoksa böyle hatalar oluşabilir. Paket olarak kurulan en çok kullandığımız eklentilerden xampp, jce, akeeba backup sayılabilir. Bunlar bileşen paketini, yanında çalışan uygulama eklerini ve varsa modülklerini tek seferde kuruyor. Hani eskiden UNZIP derdi paketlerde, açar tek tek kurardır... Halen de çok eklentide durum böyle ama Joomla!'nın pkg kurulum desteğine göre paketlenenler bu şekilde kurulup kaldırılabilir.