PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zoo yardım

ruveyda
14-05-2012, 17:01
Zoo kullanmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz?
Seo yapılandırması için kullanıcam.

Akar
14-05-2012, 17:50
Tam olarak Zoo'dan beklediğiniz nedir? Zoo bir içerik yöneticisi; yani tek başına seo için kullanılacak bir eklenti değil. Zoo ile içerik türleri oluşturabilirsiniz, gerçi yeni türler oluşturmak biraz ileri seviye kullanıcı tecrübesi ve php-mysql bilgisi gerektirir. Ancak standart uygulamasından da faydalanabilirsiniz. Seo için kullanacağım dediğinizde durum karışıyor biraz.

ruveyda
14-05-2012, 18:20
zoo siteye kurdum kategoriler olusturdum kategorilerin ıtemslarınıda oluşturmayı bılıyorum onlara taglerınıde yapıştırdım

bunların sitede yayınlanması ıcın menude bır yer olusturmam gerekıyor ve sonra menude olusturdugum yerı gızlıcem yanı tagler orda olucak ama gozukmıcek gıbı bırsey yapmayı planlıyorum anlatabılmısımdır umarım.

yapamadıgım yer menu kısmında zoo eklentısını yapmak

Akar
14-05-2012, 18:34
ruveyda Normalde menüyü sitede olmayan bir pozisyonda yayınlamak yeterli gözükmemesi için ama o noktada Zoo kullanan arkadaşların yorumlarını almak daha sağlıklı olur. Konu sadece etiketlerin gözükmeden indekslenmesi ise dediğiniz gibi menü öğesinden yayınlayıp, menü modülünü temada bulunmayan bir pozisyona atamak yeterli olmalı. Menü öğelerinde tür olarak ietiketler filtrelenemiyorsa, kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim.

ruveyda
14-05-2012, 18:51
evet anlatmak istediğimi anlamışsın inşllah konuyu bilen ve yardım edecek birileri cıkar

ruveyda
18-05-2012, 12:34
bu konuda yardım edebilecek kimse yokmu şimdi :(

Karşı
18-05-2012, 17:54
bu konuda yardım edebilecek kimse yokmu şimdi :(

Aslında Zoo'yu bende merak ediyorum ama :)) vaktim olmuyor bir türlü incelemeye

ruveyda
18-05-2012, 18:26
aslında zoo'yu bende merak ediyorum ama :)) vaktim olmuyor bir türlü incelemeye

keske vaktin olsa :(

Karşı
18-05-2012, 21:44
keske vaktin olsa :(

Aslında kurup sizde inceleyebilirsiniz sonucta kurcalaya kurcalaya çözülüyor bazı şeyler, sitesinde de dökümanları vardır ama en kısa yol kullanan arkadaşların cevabını beklemek.

ruveyda
19-05-2012, 09:01
aslında kurup sizde inceleyebilirsiniz sonucta kurcalaya kurcalaya çözülüyor bazı şeyler, sitesinde de dökümanları vardır ama en kısa yol kullanan arkadaşların cevabını beklemek.

aslında kurulu zaten ve cogu seyı kurcalayarak yaptım bır kac bırsey kaldı onlarıda cozdum sayılır :)