PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bileşen Güncellerken 'Yetkiniz Bulunmamaktadır' Hatası

By_YoLcu
14-05-2012, 22:58
Akeeba Bileşenini Güncellemeye Çalışırkırken Şöyle Bir Hata Alıyorum.

Öncelikle Bileşenin Güncellemesinin Olduğu Admin Panelindeki Joomlanın Güncellemeleri Kontrol Ettiği Yerde Görünmüyor. Bütün Eklentiler Güncel Diyor.
Fakat Akeeba Bileşenine Girdiğimde Güncellemesi Olduğunu Görüyorum.
884

Fakat Güncellemeye Tıkladığımda İse Şötle Bir Hata Alıyorum.

885

Akar
15-05-2012, 01:44
403 sunucu taraflı bir hatadır. Joomla 403 vermez ancak sunucudaki 403'ü gösterir. Gerçekleştirilmek istenen işleme yetki yok diyor. Sunucuda yedeklemeye mani olan bir şey olmalı yani. Sonradan mı böyle oldu?

By_YoLcu
15-05-2012, 08:36
403 sunucu taraflı bir hatadır. Joomla 403 vermez ancak sunucudaki 403'ü gösterir. Gerçekleştirilmek istenen işleme yetki yok diyor. Sunucuda yedeklemeye mani olan bir şey olmalı yani. Sonradan mı böyle oldu?

Evet Sonradan Böyle Oldu. Dosya İzinleriyle Falan Hiç Oynamadım.

angelaus
15-05-2012, 11:28
bileşen panelinde sağ üstte özellikler ( parameters) varsa orda izinleri kontrol edin. Superuser a yetkilerine felan bakın. benzeri jcomments de benim başıma gelmişti. Tabi sizin sorununuzda işe yedekleme işleri girdiği için sunucu taraflı dosya izinleri de karışıyor olabilir

By_YoLcu
15-05-2012, 13:07
bileşen panelinde sağ üstte özellikler ( parameters) varsa orda izinleri kontrol edin. Superuser a yetkilerine felan bakın. benzeri jcomments de benim başıma gelmişti. Tabi sizin sorununuzda işe yedekleme işleri girdiği için sunucu taraflı dosya izinleri de karışıyor olabilir

Akeebanın Bileşen Panelinde mi?
Orda Bütün Yetkiler Tam Görünüyor

angelaus
15-05-2012, 13:21
peki o zaman.
sunucuda ALT KLASOR açıp yeni mysql oluşturun ve aynı sürüm joomla ve akabe yei kurun.

bakın bakalım alt klasordeki joomlada varmı sorun ?

By_YoLcu
15-05-2012, 15:19
peki o zaman.
sunucuda ALT KLASOR açıp yeni mysql oluşturun ve aynı sürüm joomla ve akabe yei kurun.

bakın bakalım alt klasordeki joomlada varmı sorun ?

Alt Klasörde Bir Sorun Yaşamıyorum.

Yanlız Şuanda Bişey Farkettim Önbellekleme Kapalı Olduğu Halde Cache/page Klasörü Şişiyor, Noluyor Hiçbişey Anlayamadım, Önbelleğin Bununla Alakası Yoksa Yeni Bir Konu Açayım Bu Konuda.

angelaus
15-05-2012, 15:31
alt klasorde sorun yoksa bu joomlanızı bakıma almanız lazım

tabloları optimize/tamir etmeli ve klasor izinlerini kontrol etmelisiniz

By_YoLcu
15-05-2012, 15:40
alt klasorde sorun yoksa bu joomlanızı bakıma almanız lazım

tabloları optimize/tamir etmeli ve klasor izinlerini kontrol etmelisiniz

Akeeba Dışında Herşeyi Kurup Kaldırabiliyorum.

Akeebayı Kaldırdım ve Tekrar Kurarken Şöyle Bir Hata Aldım.

887

By_YoLcu
15-05-2012, 15:58
Kaldırırken de Şöyle Bir Hata Veriyor.

888

angelaus
15-05-2012, 15:59
klasor ( bileşen modül ve pluginlerde) ve veritabanı temizliği yapın ve başka bir dosya indirerek kurulum deneyin

By_YoLcu
15-05-2012, 16:37
klasor ( bileşen modül ve pluginlerde) ve veritabanı temizliği yapın ve başka bir dosya indirerek kurulum deneyin

Akeebanın Pluginini ve Modülünü de Kaldıramıyorum yine Bu hatayı Alıyorum
890

By_YoLcu
15-05-2012, 17:02
Akeebanın Modül ve Pluginlerini Kaldıramadım ve Şöyle Bir Yol İzledim. Akeeba Sitesinden Backup 3.4.3. Sürümünü İndirdim Onu Kurdum ve Modülleri Kaldırmama İzin verdi.

Akeebanın Yeni Sürümü 3.5.0'a Güncelleyemiyorum Şimdide, Ama Bu Haliyle de Çalışıyor hem de Sorunsuz.

Ama Güncellemek İstediğimde Şu Hatayı Veriyor.
891