PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özel Üyelik Kullanımda

Akar
03-01-2012, 13:38
Arkadaşlar, maziimizden bildiğiniz ilklik ve öncülük geleneğimizi Joomla Portalı projemizde de devam ettiriyor ve özel üye kavramını Joomla forumlarına dahil ediyoruz. Özel üyelik ile ilgili şu yazıyı okuyabilirsiniz:

Özel Üyelik Nedir? - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/ozel-uyelik-nedir)

Bu çerçevede özel üye forumları (http://forum.joomla.gen.tr/50-joomla-ozel-uye-forumlari/)nı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ön kayıt ile üye olan dostlarımız ilk ay için özel üyeliği hediye ettik. 1 ay boyunca bu haktan ücretsiz yararlanabilecekler. Kullanıcı adı Sarı olan tüm üyeler bu gruptadır. Daha sonra uzatmada da indirim vereceğiz. Bu, aylar evvelinden Joomla Portalına üye olarak sabırla beklemelerinin karşılığından elimizden gelen hediye olarak sunuldu.

Henüz Özel Üye olmayanlar, yani yeni üyeler ise kişisel ayarlarındaki ücretli abonelik (/payments.php) alanından 1 ay ve 3 aylık özelik üye siparişi geçebilirler. Bunun için kullanacağınız adres:

Kişisel Ayarlarınız (http://forum.joomla.gen.tr/kontrolpaneli/) > Ücretli Abonelik (http://forum.joomla.gen.tr/payments.php)

Özel Üye forumları yalnızca özel üyeler tarafından okunabilmekte ve yazılabilmektedir. Özel üye forumlarında lisans ihlali yapılmadığını peşinen söylemek isterim. Ücretli eklentiler paylaşılmaz, ancak bunlarla ilgili bilgi paylaşımı, genel forum kurallarımız çerçevesinde yapılır.

Bu itibarla, Özel Üye alanlarımızın açıldığını bildirir, hayırlı olsun derim...kendi payıma :)

cavusoglu28
30-01-2012, 23:20
Yeni Geldim ve bir soru ile başlayalım sitemiz üzerinde yardım gereksinimiz oluştuğunda Özel Üye olduğumuzdan veya ücretli üyelik oluşturmuşların; kendi site kullanıcı bilgilerini vererek sorun çözümü yapılacakmı?

Mehmet ULUÇ
30-01-2012, 23:48
Özel üyelik forumları hizmet satın almak demek değildir, genele açık alanlarda Warez kullanımı önlemek amacıyla ücretli eklenti ve temalarla ilgili teknik destekler veremediğimizden, üzerlerinde değişiklik yapmak için kod parçaları yayınlayamadığımızdan bu gibi konuların daha mahrem alanlarda tartışılmasını sağlamaktır gayemiz. Böylece warez kullanımını en aza indirmeyi hedefliyoruz çünkü genelde ücretli üyelik satın alanlar bahsi geçen ücretli eklentileri ve temaları da ücretlerini ödeyerek almış olacaklardır.

Bazı özel durumlarda sırf yardımcı olabilmek amaçlı tarafınızdan şifre istenebilir ancak "Ben parasını ödedim, bana hizmet vereceksiniz." gibi bir şey söz konusu değildir. Eğer böyle bir hizmet verecek olsaydık o zaman bir forum kurmanın ve bu gibi konuları forumlarda tartışmanın anlamı kalmazdı, özel bir destek sistemi işimizi ziyadesiyle görürdü.

Forumlar herkese açık alanlardır. Bizlerin de bilemeyebileceği durumlar muhakkak ki vardır ancak başka bir özel üye bakarsınız bizden evvel sorununuza çözüm üretebilecektir. Neticede forumların genel amacı da bilgi paylaşımıdır.

Selamlar...

YsfBahar
31-01-2012, 00:04
Yeni Geldim ve bir soru ile başlayalım sitemiz üzerinde yardım gereksinimiz oluştuğunda Özel Üye olduğumuzdan veya ücretli üyelik oluşturmuşların; kendi site kullanıcı bilgilerini vererek sorun çözümü yapılacakmı?Kardeş bu şekilde desteği zaten gerektiğinde normal üyeler de alabiliyor.

Akar
31-01-2012, 00:05
Tabii; aynen Mehmet'in dediği gibi. Yani biz yine burada Joomla teknik servisliği yapmayacağız. Ancak üyelere ve üye olarak bizlere de ücretli eklentilerle ilgili bilgi paylaşımı yapılabilecek, aynı zamanda bir miktar ticarete de imkan verecek alanlar oluşturduk. Özel üyeliğin asıl maksadı tğm tanıtımlarımızda değindiğimiz gibi ücretli eklentilere "warezi teşvik etmeden" bilgi paylaşım alanı oluşturmak.

Bu arada baştan 1 ay olarak belirlediğimiz hediyeyi 3 aylığa çıkarmış ama duyurusunu henüz yapamamıştık. Buradan onu da belirtmiş olalım. Portalımız açılmadan evvel üye olan 400 dostumuza hediye ettiğimiz Özel Üye statüsünün süresi toplamda 3 aydır. Bu 400 üye dostumuz 1 Nisan'a kadar Özel Üye alanlarından faydalanabilirler. Portal açıldıktan sonra üye olanların ise Özel Üyelik statüsünü dilerlerse satın almaları gerekiyor.

YsfBahar
31-01-2012, 00:14
Teşekkür ediyoruz :)

Macit
13-02-2012, 07:43
Özel üye yetkilerini biraz daha arttırabilir daha cazip hale getirebilirsiniz,

Örn. Özel üyeler için İş talepleri alabilirsiniz ve bunları paylaşabilirsiniz. Bunun dışında vBulletin özelliği olsa gerek portföy paylaşımı da yaptırabilirsiniz. Buna benzer başka paylaşım forumları da mevcut. Bence hem özel üyelik avantajlarınız artmış olacak hemde üyelerinize iş imkanıda sunmuş olacaksınız.

Sadece öneri..

Akar
13-02-2012, 14:26
Özel üye yetkilerini biraz daha arttırabilir daha cazip hale getirebilirsiniz,

Örn. Özel üyeler için İş talepleri alabilirsiniz ve bunları paylaşabilirsiniz. Bunun dışında vBulletin özelliği olsa gerek portföy paylaşımı da yaptırabilirsiniz. Buna benzer başka paylaşım forumları da mevcut. Bence hem özel üyelik avantajlarınız artmış olacak hemde üyelerinize iş imkanıda sunmuş olacaksınız.

Sadece öneri..Aslında ticari konuda bir geliştirme planlıyoruz. Bu geliştirme yine özel üye alanları için geçerli olarak. DÜşüncelerimiz paralel diyebilriz :)

güngör
13-02-2012, 20:04
teşekkürler. Sanırım ben 3 aylık özel üyeyim

Akar
13-02-2012, 22:45
teşekkürler. Sanırım ben 3 aylık özel üyeyimEvet, açılıştan evvel kaydolan ilk 400 üyemiz ve 5 Şubat günü toplantıya katılanlardan JoomACE ile irtibat kuran diğer yeni üyelerimizin 1 Nisan'a kadar özel üyelik kullanım hakkı var. Bu hakkınızı şimdilik özellikle ücretli eklentiler hakkındaki soru ve sorunlarınız için kullanabilir, faydalanabilirsiniz.

Akar
01-04-2012, 20:49
3 aylık promosyonumuz son buldu arkadaşlar. Bundan sonra özel üyelikten faydalanmak için http://forum.joomla.gen.tr/payments.php alanından şipariş verebilir ya da yönetim ile irtibata geçebilirsiniz.

kubilay35
02-04-2012, 00:42
Kendimi Özel hissediyordum renkten dolayı sağlık olsun :) , web sanal dünyasında pro temaların kulanımında , bu alanda bizim için bir boşluk vardı profesyonel yardımı en iyi sizin vericeğinize eminim,hayırlı satışlar olsun.

Akar
02-04-2012, 21:53
Kendimi Özel hissediyordum renkten dolayı sağlık olsun :) , web sanal dünyasında pro temaların kulanımında , bu alanda bizim için bir boşluk vardı profesyonel yardımı en iyi sizin vericeğinize eminim,hayırlı satışlar olsun.İnşeallah bu alanda etkinlik artarsa faydasını hep beraber görürüz diye umuyorum.

March
19-10-2012, 21:25
Merhaba Akar Hocam,

Eğer genel anlamda verimli bir joomla desteği verirseniz bende özel üye olmak istiyorum. Bana genel anlamda destek lazım. Zorlanıyorum baya site yaparken. Yanlız şuan ücretli tema alamam. Bütçem uygun değildir. Tşk. ederim.

angelaus
20-10-2012, 01:47
Akar hocamın verirmliliği iyidir :)

March
20-10-2012, 14:16
Limitim dolu, ilerleyen zamanlarda özel üye olcam inş.

Ümit
20-10-2012, 16:52
Merhaba Akar Hocam,

Eğer genel anlamda verimli bir joomla desteği verirseniz bende özel üye olmak istiyorum. Bana genel anlamda destek lazım. Zorlanıyorum baya site yaparken. Yanlız şuan ücretli tema alamam. Bütçem uygun değildir. Tşk. ederim.

Limitim dolu, ilerleyen zamanlarda özel üye olcam inş.

Özel üye olanlara sınırsız destek ve yardım sözü verilmiyor. Özel üye ve üye diye bir ayrım yok desem daha yerinde olur. Şimdilik sadece ücretli eklenti kullananlara destek ve yardım amaçlı ilerlemeye çalışıyor. İleri de yeni başlayanların ve bu işten emek harcayarak ekmek yiyenlerin de istediği seviyeye gelecek.

Genel anlamda destek almak istiyorsanız, bunu forum sayfalarında sorularınız ile çözmeniz öğrenmeniz açısından daha iyi olacaktır. Yoksa şu şöyle olur, bu böyle olur gibi kesin cevaplar ile zamanınızı boşuna harcamış olursunuz. Benzer bir sorunun aynı yöntemle çözülebileceğini bile kavrayamazsınız. Sorunuza 2-3 gün cevap alamasanız bile bu sizi araştırmaya yönlendireceği için daha faydalı olur.

March
21-10-2012, 16:36
Özel üye olanlara sınırsız destek ve yardım sözü verilmiyor. Özel üye ve üye diye bir ayrım yok desem daha yerinde olur. Şimdilik sadece ücretli eklenti kullananlara destek ve yardım amaçlı ilerlemeye çalışıyor. İleri de yeni başlayanların ve bu işten emek harcayarak ekmek yiyenlerin de istediği seviyeye gelecek.

Genel anlamda destek almak istiyorsanız, bunu forum sayfalarında sorularınız ile çözmeniz öğrenmeniz açısından daha iyi olacaktır. Yoksa şu şöyle olur, bu böyle olur gibi kesin cevaplar ile zamanınızı boşuna harcamış olursunuz. Benzer bir sorunun aynı yöntemle çözülebileceğini bile kavrayamazsınız. Sorunuza 2-3 gün cevap alamasanız bile bu sizi araştırmaya yönlendireceği için daha faydalı olur.

Anladım abi. Tşk. ederim.