PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Siteye haber ekliyorum fakat yayınlanmıyor?

feyyazustaer
18-05-2012, 19:19
Evet... Siteye haber ekliyorum ama yayınlanmıyor. Nedenini çözemedim. Düne kadar çalışıyordu, bugün bozuldu. Bir yardım edin bakalım.

http://img13.imageshack.us/img13/1852/aaasy.jpg

Gördüğünüz üzere yayında gözüküyor son eklediğim yazı ama anasayfa'daki son haberler modülünde gözükmüyor. Haberler'e girince orada gözüküyor.

AzuraBand.com | Azura Resmi Web Sitesi (http://www.azuraband.com)

M.Enes AYDÜZ
18-05-2012, 19:59
Son haberleri yayınladığınız modülün ayarlarıyla ilgili bir durum söz konusu. Ayarlarını inceleyin, belki tıklama sayısına göre listeliyordur haberleri.

feyyazustaer
18-05-2012, 22:38
Alakası yok, çünkü haberler menüsüne girince görünüyor. Sadece anasayfa'da görünmüyor. Aynı modül olduğu için her iki sayfadaki de çok farklı bir problem var bence.

Sort order by seçeneği Date olarak ayarlı. Alakası yok yani gerçekten.

Modülün ayarlarını değiştirince de tepki vermiyor yalnız. Başlığı kaldırıyorum, kaldırmıyor. Modülü yayından kaldırıyorum, yine kaldırmıyor.

Şimdi yanlış modülü düzenlediğimi düşünebilirsiniz fakat değil. Sonuçta başlığını da ben düzenlemiştim iki gün önce...

M.Enes AYDÜZ
18-05-2012, 23:22
O zaman cache (önbellek) kısmını aktif ettiniz. Genel yapılandırma ayarlarından Önbellek Ayarları kısmını bulun ve Önbellekleme Kapalı olan satırı seçili hale getirin.

feyyazustaer
19-05-2012, 12:46
Kapalı zaten şu an.

Ümit
19-05-2012, 12:54
"Nazilli'deki İlk Konserimiz Başarılıydı" yazınız ana sayfa da SON HABERLER modülün de görünüyor.

feyyazustaer
19-05-2012, 13:13
Evet, bugün görünmeye başladı. Fakat en sonda gözüküyor şu an. Onu en son eklediğim için en başta görünmesi gerek.

TÜRK
19-05-2012, 13:30
Evet, bugün görünmeye başladı. Fakat en sonda gözüküyor şu an. Onu en son eklediğim için en başta görünmesi gerek.

"İletişim" ve "Haberler" sayfalarında ilk sırada gözüküyor. Sayfalarla ilgili bir sorun olmalı.

feyyazustaer
19-05-2012, 15:02
Şu an düzelmiş. Kendi kendine iş yapıyor site, hayret bir şey...

Ümit
19-05-2012, 15:43
Şu an düzelmiş. Kendi kendine iş yapıyor site, hayret bir şey...

Sunucu ile ilgili bir sorun olmadığı sürece Joomla kendi kendine bunu yapayım, şunu yarın yaparım diyemiyor.

Alakası yok diye cevap verdiğiniz yardım ileti (http://forum.joomla.gen.tr/uyeler/3-m-enes-ayduz.htm)si içinde geçen "ayarlar" kelimesi sizin sorununuz. Siz ayarları doğru yaptığınıza emin olunca da yardım edecek fazla bir şey kalmıyor maalesef!

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

tdepkamil
19-05-2012, 18:54
Alakası yok, çünkü haberler menüsüne girince görünüyor. Sadece anasayfa'da görünmüyor. Aynı modül olduğu için her iki sayfadaki de çok farklı bir problem var bence.

Sort order by seçeneği Date olarak ayarlı. Alakası yok yani gerçekten.

Modülün ayarlarını değiştirince de tepki vermiyor yalnız. Başlığı kaldırıyorum, kaldırmıyor. Modülü yayından kaldırıyorum, yine kaldırmıyor.

Şimdi yanlış modülü düzenlediğimi düşünebilirsiniz fakat değil. Sonuçta başlığını da ben düzenlemiştim iki gün önce...

Hiçbir karşılık beklemeden size yardım etmeye çalışan bir insana "Alakası yok" diye başlayan bir cümle kurmanız büyük talihsizlik. Maddi hiçbir çıkarın olmadığı, küçük bir "teşekkür"ün yettiği bir forumdasınız, hatırlatmak isterim...