PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : site taşıma sırasında linklerin bozulması

unidozer
22-05-2012, 13:51
merhabalar

wordpress kurulu bir dernek sitesini demo çalışma olarak subdomain üzerinde oluşturmuştum. site beğenildi ve ben gerekli yapılandırmaları yaptıktan ve içerikleri girdikten sonra gerçek domain üzerinde siteyi taşıdım.

taşıma işlemini şöyle yaptım.

1. ftp üzerinden dosyaları indirdim ve yeni ftp hesabına yükledim.
2. veritabanını indirdim ve adını güncelledikten sonra yeni veritabanı olarak yeni host üzerinde ki php my admin üzerinden yükledim.

nic.tr üzerinden dns yapılandırmasını yaptım ve dnsler güncellendi

şimdi normalde siteye giriyorsunuz ve site çalışıyor. fakat herhangi bir menüye tıkladığınızda bu menü sitenin önceden kurulu olduğu demo adresine yönleniyor.

yani ilk demo sitenin adresi siad.ajansfilm.com (http://siad.ajansfilm.com) idi

yeni sitenin adresi ise Siad | siad org tr (http://www.siad.org.tr)

ben siad org tr (www.siad.org.tr) adresine giriyorum ve herhangi bir link'e menüye tıklıyorum. beni demo.xxx.com adresine yönlendiriyor.

şimdiden teşekkürler

angelaus
22-05-2012, 17:16
wordpress yapılandırmasında site linki kısmını değiştirdin mi..

eğer linkleri yazı ve sayfalarda ve ya menülerde manuel verdiysen SQL den hepsini değiştirmen gerekebilir

olkunmustafa
23-05-2012, 09:05
admin panelinde en altta bulunan ayarlar > genel > Site adresi (URL) ve WordPress adresi (URL) adreslerine güncel adres

Çağrı
23-05-2012, 18:34
Site taşırken uygulanacak adımlar.

1- Localhost'ta kullandığınız wordpress localhostta kalsın
2- Sunucuya local'de kullandığını sürüm ile sıfır bir kurulum yapın. (sadece wordpress)
3- Local'den sadece kullandığınız eklentilerin (varsa) ve temanın dosyalarını sunucuya gönderin
4- Localhost > PhpMyAdmin'den kullandığınız sql'i dışarı aktarın (gzip olması hızlı olur)
5- Aldığınız sql.zip'i sunucu PhpMyAdmin'den içe aktarın
6- PhpMyadmin vasıtasıyla wp_options tabosundaki siteurl ve blogurl tablolarını düzenleyin

bu kadar.

5 dakika geciktiriyor sadece, fakat en temiz ve en garanti yol budur. Sürekli bu şekilde taşıma işlemi yapıyorum.

olkunmustafa
24-05-2012, 11:55

2- Sunucuya local'de kullandığını sürüm ile sıfır bir kurulum yapın. (sadece wordpress)
3- Local'den sadece kullandığınız eklentilerin (varsa) ve temanın dosyalarını sunucuya gönderin
4- Localhost > PhpMyAdmin'den kullandığınız sql'i dışarı aktarın (gzip olması hızlı olur)
6- PhpMyadmin vasıtasıyla wp_options tabosundaki siteurl ve blogurl tablolarını düzenleyin

bu kadar.

5 dakika geciktiriyor sadece, fakat en temiz ve en garanti yol budur. Sürekli bu şekilde taşıma işlemi yapıyorum.

Bu şekil bana daha zor geldi valla.Sonuçta localhostta siteyi tamamlıyorsun resimler filan oluyor uploads klasöründe.Onları çekmeyecek ekletileri tekrar kurman gerekcek.Bu şekilde kafan karışmıyormu?

angelaus
24-05-2012, 12:11
uploads ve plugins klasorunu ftp ye gönderirsen sorunsuz çalışmalı yani içerik resimlerinin yolu SQL deki ayarlar ile sıkıntı yapmamalı

olkunmustafa
25-05-2012, 11:02
uploads ve plugins klasorunu ftp ye gönderirsen sorunsuz çalışmalı yani içerik resimlerinin yolu SQL deki ayarlar ile sıkıntı yapmamalı

sql de ve ya admin panelinde sitenin adresini değiştirmessen sıkıntı yapıyor doğal olarak çünkü localhost/siteninadi klasöründen veri çekmeye çalışıyor. www.siteadi.com dan çekmesi lazım...

unidozer
25-05-2012, 11:23
Bence gayet açık anlatmışsınız. teşekkürler.

bundan sonra böyle yapıcam. çok teşekkürler.

bu kadar.