PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subdomain ekleme

IceMan
22-05-2012, 18:01
blog.tepeduyuru.com şeklinde subdomain açmak istiyorum. aslında bunu Cpanel'den açtım. Menüye de bağlantı olarak atadım. Ama Blog'a tıkladığında İndex of açılıyor.

Ftp'den subdomain klasörü yapıp, siteyi oraya kopyalamam gerekiyor sanırım ama bunu tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Ümit
22-05-2012, 19:02
CPanel üzerinden oluşturulan alt alan adının tanımlaması sunucu üzerinde yapılır ve ftp'den eriştiğiniz zaman site dosyaları arasında görürsünüz. "İndex of" demişsiniz, demek ki "blog" alt alan adı oluşturulmuş. FTP'den baktığınız zaman "blog" klasörünü göremiyor musunuz?

IceMan
22-05-2012, 20:30
Evet, ftp'de Blog klasörü var.

Ümit
22-05-2012, 21:08
O blog klasörünü yeni bir alan adı gibi düşünerek hareket edin. Sitenizi oraya kuracaksınız veya taşıyacaksınız!

Joomla 'yı taşımak için ftp üzerinden taşımak istenen sitenin tüm dosyalarını bilgisayarınıza indirin (ftp programı üzerinden de sürükle bırak yaparak tüm dosya ve klasörleri blog klasörünün içine atabilirsiniz) ve blog klasörüne (blog.siteniz.com) indirdiklerinizi atın. Configuration.php dosyasını açarak aşağıdaki satıları yeni yollara göre düzenleyin.

public $log_path = '/home/kullanıcı/public_html/joomla/test/logs';
public $tmp_path = '/home/kullanıcı/public_html/joomla/test/tmp';

yerine

public $log_path = '/home/kullanıcı/public_html/blog/logs';
public $tmp_path = '/home/kullanıcı/public_html/blog/tmp';

gibi...

Yedek almadan yapmayın lütfen.