PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SIGE - Simple Image Gallery Extended - Version 1.7-2

Utku DLKC
23-05-2012, 00:00
arkadaslar merhaba başlıkta belirttigim gibi bu eklentiyi kurdum.. Fakat nasıl kullanabılecegımı bılmıyorum ... Bana bunu nasıl kullanıp fotograf eklenceğini anlatabilcek olan varmı kademe kademe ...

tdepkamil
23-05-2012, 08:44
Demo: Plugin Simple Image Gallery Extended (http://joomla15.kubik-rubik.eu/simple-image-gallery-extended)

Eklentinin yukarıdaki demo adresinde kodlar verilmiş. Her bir galerinin altında hangi kodu kullandıkları var. Özetle {gallery}...{/gallery} tagları arasını dolduracaksınız.

Utku DLKC
23-05-2012, 10:10
Tamam Peki bunu kod yazmadan yapabiliomuyuz ? ben direk resimleri upload edip siteye aktarmak ıstıyorum

angelaus
23-05-2012, 10:38
siteye aktarmak ne demek ?

zaten upload edip içerikte {gallery}/images/nereye/upload/ettiysen{/gallery} yazıp sitede gösteriyorsun.

eğer başka türlü tıkla göster şeklinde istersen phoca gallery tarzı bileşenler kullanman lazım

Utku DLKC
23-05-2012, 11:40
phoca gallery de kullanmaya çalıştım resimleri filan ekledim fakat bu sefer ana sayfada menü olarak göstermedim menü türü yada bileşeni seçerken phoca gallery yoktu oysaki ben kurmustum

angelaus
23-05-2012, 11:56
O zaman kurulum hatalı olmuş. tekrar kurun.

sonra bileşenler -> phoca açınca size install - upgrade şeklinde soracak. upgrade seçin menü yolları işlenir