PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basit tema soruları

IceMan
23-05-2012, 16:34
Siteyle ilgili birkaç ufak sorum var. Hemen yanıtlayabileceğinizi düşündüğüm...

Welcome to the Frontpage! (http://blog.tepeduyuru.com/)

1- Siteye direkt girdiğinizde tarayıcı sekmesinde Welcome to Frontpage yazıyor. Ben bunu Genel Yapılandırma'dan değiştirdim ama o yazı kaldı nedense.
2- Menü ögesinin hemen altında İngilizce yazı var. Mesela Blog'da return home. Bunları nasıl kaldırabilirim?
3- Hemen sağ tarafta Login-Register var. Onları da Türkçeleştirmem gerek.
4- Yine hemen oradan rss-facebook-twitter ikonları var. Onlara link atayacağım ama nasıl yapabilirim bunu sizce?
5- Copyright kısmını da değiştirmek istiyorum. Onun için hangi dosyaya ulaşmam gerek?
6- Forum için Türkçe dil dosyalarını yüklememe rağmen Türkçeleşmedi. Dosyaları ftp'den gönderdim başarıyla, nedense tekrar atınca dosya orada var diye uyarı da gelmedi.

Ümit
23-05-2012, 18:57
Yazıları bulmak için tema dosyalarını, kullanılıyorsa framework dosyalarını ve framework ait pluginleri aramak lazım. Bunun için tek tek uğraşmanıza gerek yok. Notepad++ (notepad-plus-plus.org) 'yı açın. Arama > Dosyada Bul sekmesini kullanarak yukarıda bahsi geçen dosyalar içinde arama yapın.

İkonlara link vermek için yönetim merkezinde temaya ait alanları inceleyin. El ile düzeltmek için;Temanın index.php dosyasında 181 - 195 satırları arasında tanımlanmışlar.

Login-Register içinde yukarıda yazdıklarım geçerli. El ile düzeltmek için;Temanın index.php dosyasında 201 - 211 satırları arasında tanımlanmışlar.

Tema dosyaları içinde language klasörü var. Bazı temalara bu klasörün içindeki dil dosyalarından da müdahale edilebiliyor.

Yukarıdakileri yapmadan önce yönetim merkezinde temayı biraz kurcalayın. Ayarları zorlanmadan oradan yapabilirsiniz. (Kullanmadığım için tam yerini bilemiyorum.)

Forum Türkçe görünüyor. Yönetim merkezinde mi sorun var?

IceMan
23-05-2012, 22:09
Forumdaki kategori ve sekmeleri ben kendim elle çevirip değiştirdim. Mesele foruma girdiğinizde welcome guest, username, password, who is online gibi bir sürü İngilizce yer var. Sanırım forum hâlâ İngilizce.